У Тернополі відкрили "Дім ветерана" для учасників російсько-української війни та волонтерів

. Суспільне Тернопіль

"Дім ветерана" відкрили в Тернополі. Це приміщення, де для учасників російсько-української війни проводитимуть лекції та тренінги. Там є тренажерний зал, також з бійцями працюватимуть психологи. Про це Суспільному розповів співорганізатор проєкту Сергій Коновал.

"Дім ветерана" відкрили на проспекті Злуки. Його площа майже 250 метрів квадратних. У приміщенні 12 кімнат. Наразі готові тренажерний зал та лекторій. Кімната для тренувань обладнана десятьма тренажерами. Про це розповів учасник російсько-української війни Артем Коновал. Чоловік каже, що буде спортивним інструктором:

"Можна вільно навантажувати всі групи м’язів, вага від одного до тридцяти кг. В залі є штанги, які допоможуть робити присяд, режим лежачи і жим під різними кутами".

Спортивний зал. Суспільне Тернопіль

У лекторії для бійців будуть проводити тренінги, семінари та навчання. На відкриття "Дому ветерана" прийшли волонтери та учасники російсько-української війни зі своїми сім’ями. Серед них 30-річний Павло Тарасенко. У 2016 він пішов добровольцем на схід. Зараз, розповідає чоловік, він приватний підприємець.

"Тут будуть проводитися різноманітні лекції, тренінги, буде простір для особистого саморозвитку. Мене зараз цікавлять лекції з бізнесу", – каже Тарасенко.

Поки окремої кімнати для роботи з психологом немає, терапію будуть проводити у лекторії. Олег Гуковський – один із психотерапевтів, який буде надавати свої послуги бійцям. Чоловік розповідає, що працює з військовими з 2014 року:

"Головні чинники виникнення ПТСР – пов’язані не з війною, а з поверненням. Тобто те, як суспільство сприймає, наскільки ветерани можуть відчувати соціальну справедливість. Те, як ветеранам вдається сформувати якісь ресурсні спільноти, і знайти безпечні місця. "Дім ветерана" має шанс стати безпечним місцем для учасників російсько-української війни".

Тернопільський доброволець Тарас із позивним "Химера" каже, після повернення з війни психолога не відвідував:

"Коли тут будуть працювати психологи, це буде дуже чудово. Люди соціалізуються, вони повернуться до життя і зможуть працювати, ростити дітей".

Учасники російсько-української війни та волонтери. Суспільне Тернопіль

Співорганізатор проєкту Сергій Коновал каже, загальну вартість проєкту не підраховували:

"Дуже важко порахувати, нам грошима допомагали дуже багато добродіїв і будівельними матеріалами та речами. Обладнання – це ми виграли "Громадський бюджет" на 300 тисяч. За рахунок цього було реалізовано тренажери, комп’ютери, устаткування деяке".

"Дім ветерана". Суспільне Тернопіль

Ремонт в інших кімнатах повинні завершити до літа наступного року.

У Тернопільській області зареєстровано майже 7 тисяч ветеранів російсько-української війни. Про це повідомив начальник обласного відділу Міністерства у справах ветеранів Микола Казюк.

Що відомо