У Тернополі представники фонду USAID "Конкурентноспроможна економіка України" презентували програму підтримки малого та середнього бізнесу. Вона передбачає отримання грантів розміром від 10 до 150 тисяч доларів. Про це розповіла Суспільному організаторка заходу Наталія Овсейко.
За її словами, на зустріч зареєструвалося майже 80 людей.
"Тернопільська область якось пасивно ставиться до такої схеми співпраці. Тобто, мало грантів і подавачів тих грантів. Наші люди переважно покладаються на себе і не хочуть брати якихось зобов’язань. Треба вчити тернопільських бізнесменів. Тому вирішили зібрати людей і представити їм фінансову можливість. Можливо, хтось захоче скористатися, мати додаткові вливання в свій бізнес для розширення, підсилення чи стабілізації".
Учасники, які вже подавались на гранти, поділилися досвідом. Підприємець Дмитро Дібрівний отримав кошти для розвитку мережі хімчисток.
"З початком повномасштабного вторгнення наш бізнес починався у Харкові з філіями в Києві, Одесі та в Дніпрі. На другий тиждень війни наш плейс у Будинку праці в Харкові був розбитий внаслідок ворожого бомбардування. Ми зібрали всю команду, яка налічувала 25 людей, і релакувались до Львова. Відкрили Львів-Харків хаб завдяки підтримці USAID і програмі "Конкурентна спроможна економіка України". Завдяки цьому зараз збільшуємось і масштабуємось. Підтримка була суттєва і в тому обсязі, якого ми потребували".
Власниця двох закладів у Тернополі Оксана Повх каже, теж планує подавати заявку на грант.
"Планую розвивати бізнес, тому хочу податись на програму. Вважаю це хорошою можливістю. На дрібному бізнесі також тримається держава, це робочі місця, сплата податків. Це й забезпечення кожної конкретної родини, підприємця, працівників".
Тернопільський підприємець Володимир Діденко вже подався на грант.
"Ми – переробне підприємство. Коли відкрили програму для переробників, ми спробували. Пройшли перший та другий етап. Зараз у нас етап аудиту та перевірки. До нас на підприємство мають приїхати представники".
Заступниця керівника програми USAID "Конкурентноспроможна економіка України" Тетяна Грищенко розповіла, хто може отримати грант.
"Ми працюємо з малим та середнім бізнесом – це наша основна вимога. Сектори можуть бути розмаїті: виробництво меблів, іграшок, текстилю, різноманітного обладнання, товарів для тварин, косметики, будь-чого. Вимоги до програм різні, на деякі програми подається бізнес, тобто, приватні підприємства, ФОП чи ТОВ. На деякі програми можуть подаватись громадські організації від імені бізнесу. В різних програмах різні дедлайни. Ми роздаємо гроші для того, щоб бізнес розвивався, щоб створювали нові робочі місця, надходили податки і підтримували економіку країни, особливо, в ці складні часи".
Автор: Наталія Бончук