Головна умова – створити робочі місця: на Тернопільщині відновили мікрогрантову допомогу

. Суспільне Тернопіль

На Тернопільщині відновили мікрогрантову допомогу громадянам, які планують започаткувати власну справу або розвинути бізнес. Вони можуть отримати від 50 до 250 тисяч гривень. Про це розповіла Суспільному заступниця директора обласного центру зайнятості Олександра Островська.

За її словами, повертати гроші не потрібно. Натомість підприємці мають сплачувати податки та створювати нові робочі місця. Торік в області за мікрогрантами звернулися 436 підприємців, 144 заявки схвалили. В результаті працевлаштували 44 людини.

Олександра Островська. Суспільне Тернопіль

"Ця програма була започаткована торік. Вона націлена на те, щоби сприяти роботодавцям у створенні робочих місць. Це є основною вимогою для отримання мікрогранту. Якщо сума становить до 150 тисяч гривень, потрібно створити хоча б одне робоче місце. Якщо до 250 тисяч, то забезпечити роботою як мінімум двох людей".

Підприємець Роман Погайдак – один із тих, хто отримав мікрогрант від держави. Чоловік має меблеве підприємство. Торік почали виготовляти соціальні меблі.

Роман Погайдак, підприємець. Суспільне Тернопіль

"Ми виготовляємо ліжка, приліжкові тумби, шафи. Це для людей, які втратили свої власні домівки, переїхали на захід чи в центр України та не мають, де жити. Для них організовують шелтери. До нас звертаються з компаній та громадських організацій з проханням виготовити меблі", – говорить Роман Погайдак.

На підприємстві з виготовлення меблів. Суспільне Тернопіль

Підприємець отримав 250 тисяч гривень гранту. Витратив ці гроші на обладнання.

"Ми робили меблі під замовлення. За короткий проміжок часу потрібно було виконати багато замовлень. Тому ми подали документи на закупівлю обладнання. Тепер на ньому працюємо. Вже є продукція, яку ми виготовляємо для громадських організацій".

Мікрогрант дав можливість підприємству працевлаштувати більше людей. Один із них – Юрій Отрок. На Тернопільщину чоловік переїхав із Дніпра. Отримав посаду завідувача виробництва.

Юрій Отрок, завідувач виробництва. Суспільне Тернопіль

"Багато людей переїхали, залишились без житла. Тут маємо можливість заробляти, працювати, допомагати іншим. Переселенці влаштовуються офіційно, заробляють гроші, якось живуть-існують. Тому що, на жаль, в державі така ситуація – працювати ніде. У нас з’явилася можливість і ми працюємо", – сказав Юрій Отрок.

Завдяки мікрогрантам люди отримали шанс влаштуватися на роботу. Суспільне Тернопіль

Заяву на мікрогранти подають через портал "Дія". До неї слід долучити бізнес-план, підписаний електронним цифровим підписом, каже Олександра Островська.

"Спочатку заяву оцінює банк, тоді їх розглядають у центрі зайнятості. Ми проводимо співбесіди й приймаємо рішення. Якщо це фізична особа, то впродовж 15 днів за позитивного рішення вона повинна відкрити підприємницьку діяльність, звернутися в банк, укласти угоду для отримання гранту. Згодом до 6 місяців вона обов'язково повинна створити робочі місця й прийняти працівників".

Подати заявку на отримання коштів можна до 19 листопада, повідомила заступниця начальника управління обласного центру зайнятості.

Читайте також