Збірна України виграла "золото" жіночих командних змагань з фехтування на шаблі. У фіналі "синьо-жовті" здобули вольову перемогу над збірною Республіки Кореї.
В заключній для України фехтувальній дисципліні "синьо-жовті" стартували у складі нової бронзової призерки особистого турніру Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Кравацької та Юлії Бакастової.
Фехтування: виступи України на Олімпіадах
- Україна представлена у фехтуванні на кожній Олімпіаді, у кожній – і серед чоловіків, і серед жінок.
- Кількість медалей України у фехтуванні на Олімпіадах – 8 (2 "золото", 1 "срібло", 5 "бронзи")
- Єдиною мультимедалісткою України у фехтуванні є Ольга Харлан – вона здобула п'ять медалей (три особисті "бронзи", а також "золото" та "срібло" у команді). За кількістю медалей Харлан ділить друге місце в історії України на Олімпіадах.
Усі медалі України у фехтуванні на Олімпіадах:
- "золото": жіноча команда у шаблі (Пекін-2008), Яна Шемякіна (шпага, Лондон-2012)
- "срібло": жіноча команда у шаблі (Ріо-2016)
- "бронза": Владислав Третяк (шабля, Афіни-2004), Ольга Харлан (шабля, Лондон-2012, Ріо-2016, Париж-2024), Ігор Рейзлін (шпага, Токіо-2020)
Українки стартували в статусі третіх сіяних і розпочали змагання з матчу 1/4 фіналу проти італійок.
Як виступили шаблістки України в команді Олімпіади-2024?
- У стартовому раунді перемогли Італію, вигравши п'ять із дев'яти сутичок — 45:39. Зокрема, всі три свої матчі забрала в суперниць Харлан.
- Іще переконливіше виступили у півфіналі — 45:32 проти Японії. Суперниці виграли лише одну з дев'яти сутичок, в усіх власних поєдинках перемогли Харлан і Комащук, а Юлія Бакастова в матчі провела свій дебют на Олімпіаді-2024, замінивши Кравацьку.
- Гарантувавши щонайменше "срібло", українки у фіналі змагалися зі своїми найближчими переслідувачками у світовому рейтингу — командою Республіки Кореї.
Як пройшов вирішальний матч Олімпіади?
- Протистояння розпочалося з перемоги Харлан над Джон Енхе — 5:3. Після третини матчу українки поступалися 13:15 — Бакастова першу сутичку програла, а Комащук звела свій бій до нічиєї.
- Бакастова поступалася і в другій своїй сутичці, перш ніж Харлан скоротила відставання у загальному рахунку до двох уколів — 23:25. Різниця зберігалася й після другого поєдинку Комащук — 28:30.
- Паритет для українок відновила Бакастова — за рахунку 31:31. Чой Себін перед двома заключними сутичками повернула Республіці Кореї перевагу в два уколи — 33:35 перед виходом на доріжку Комащук.
- Джон Енхе завдала Комащук першої поразки у фіналі — 4:5 та загальні 37:40 на користь кореянок. На вирішальну сутичку до 45 балів на доріжку повернулася Харлан.
- Чемпіонка Пекіна-2008 стартувала з ривка 3:0 і недовзі зрівняла рахунок — 42:42! Харлан продовжила серію трьома результативними уколами і виборола для України перше "золото" Олімпійських ігор-2024!
Що означає медаль українських шаблісток?
- Перше "золото" України на літній Олімпіаді-2024 та третя медаль усіх ґатунків у Парижі.
- Перше "золото" України у фехтуванні з 2012 року, коли Яна Шемякіна виграла особистий турнір на шпазі. Сьома медаль України в історії Олімпійських ігор з цього виду спорту.
- Ольга Харлан — дворазова олімпійська чемпіонка з фехтування. Також здобувала "золото" в команді на своїх дебютних Іграх 2008 року.
- Другі олімпійські (та перші — золоті) нагороди в кар'єрі Аліни Комащук і Олени Кравацької. Дебютна нагорода Юлії Бакастової на цьому рівні.
- Шоста олімпійська медаль у кар'єрі Харлан — за цим показником шаблістка стала одноосібною рекордсменкою в історії України.