Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

Склад збірної України з біатлону на підготовку до сезону 2024/25: хто в нього увійшов

Христина Дмитренко у сезоні 2023/24 дебютувала в основі збірної України з біатлону на Кубку світу. Фото: Getty Images

Хто саме з біатлоністів готуватиметься до наступного сезону.

Збірна України з біатлону визначилася зі складом, який готуватиметься до сезону 2024/25. Він був представлений під час президії Федерації біатлону України, що відбулася у вівторок, 9 квітня.

У сезоні 2024/25 збірна України матиме нову тренерку чоловічої команди. З нею працюватиме Надія Білова, яка замінила на цій посаді Юрая Санітру. Натомість з жіночою збірною України продовжить роботу Микола Зоц.

До складу збірних України з біатлону потрапили 24 біатлоністи (11 — у чоловічу та 13 — у жіночу команди відповідно).

Склад збірної України з біатлону на підготовку до сезону 2024/25

  • Жінки: Юлія Джима, Христина Дмитренко, Олена Городна, Юлія Городна, Любов Кип'яченкова, Анастасія Меркушина, Олександра Меркушина, Анна Кривонос, Надія Бєлкіна, Ірина Петренко, Лілія Стеблина, Ксенія Приходько, Тетяна Тарасюк
  • Чоловіки: Дмитро Підручний, Антон Дудченко, Віталій Мандзин, Тарас Лесюк, Богдан Цимбал, Артем Тищенко, Денис Насико, Руслан Ткаленко, Богдан Борковський, Степан Кінаш, Сергій Супрун

Що відомо про склад збірної України з біатлону?

  • Серед відсутніх — один з лідерів збірної України Артем Прима, який може завершити кар'єру. А також Дар'я Блашко, яка зосередиться на відновленні від проблем зі здоров'ям.
  • Також до складу жіночої команди не потрапила Олена Білосюк. Сезон 2023/24 біатлоністка завершила достроково через операцію на колінах.
  • Дмитро Підручний готуватиметься до сезону 2024/25 за індивідуальною програмою з Юраєм Санітрою — колишнім тренером чоловічої збірної України.

Збірна України з біатлону: що відомо

  • Україна за підсумками сезону Кубка світу втратила одну квоту в чоловічих особистих гонках на наступний сезон. Сталося це після того, як Україна посіла 11-те місце у заліку Кубка націй — у сезоні 2024/25 її квота складатиме чотири біатлоністи.
  • Сезон 2024/25 Кубка світу з біатлону розпочнеться з етапу у Контіолахті, який відбудеться 30 листопада — 8 грудня.
  • Перед стартом зимової частини сезону збірна України виступить на літньому чемпіонаті світу з біатлону, що відбудеться з 21 до 27 серпня у Брезно-Осрблі.