Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

Артем Прима не потрапив до складу збірної України на новий сезон: у чому причина

Артем Прима. Артем Прима. Фото: Дмитро Євенко / biathlon.com.ua

Пояснення від президента Федерації біатлону України.

Один з лідерів збірної України з біатлону Артем Прима не потрапив до складу національної команди на наступний сезон. Про це повідомляють кореспонденти Суспільне Спорт, що перебувають на президії Федерації біатлону України.

До складу чоловічої збірної України на сезон 2024/25 увійшли 11 біатлоністів. Серед них є Дмитро Підручний: лідер національної команди перед президією організації повідомив, що продовжить виступи у біатлоні, однак матиме індивідуальний формат підготовки з екстренером збірної України Юраєм Санітрою. Натомість Прима до списку не увійшов.

Як повідомив президент Федерації біатлону України Іван Крулько, Прима все ще залишається у складі національної команди. Однак сам біатлоніст ставить під сумніви подальші виступи у біатлоні та повідомив про це федерацію.

"Артем Прима — він є у складі спортсменів. Але він звертався до мене з приводу того, що вже вік, який ставить перед ним особисте запитання щодо того, чи продовжувати спортивну кар'єру. Він планує залишатися у біатлоні і залишиться там. Артем — неймовірно працьовитий та відповідальний спортсмен, хочу сказати лише гарні слова щодо його відношення до роботи", — сказав Крулько на президії Федерації біатлону України.

За словами очільника федерації, подальше майбутнє Прими у команді має визначитися у наступні тижні.

"Звісно, ми нікого ні до чого не можемо змусити, але побачимо. Прима залишається спортсменом у національній команді з біатлону, але щодо його подальших виступів визначимося у наступні тижні".

Склад чоловічої збірної України з біатлону на сезон 2024/25

  • Дмитро Підручний, Антон Дудченко, Віталій Мандзин, Тарас Лесюк, Богдан Цимбал, Артем Тищенко, Денис Насико, Руслан Ткаленко, Богдан Борковський, Степан Кінаш, Сергій Супрун

Що відомо про Артема Приму?

  • Виступає у біатлоні з сезону 2009/10. За цей час виступив на 11 чемпіонатах світу та трьох Олімпіадах.
  • Впродовж кар'єри Артем Прима виступив у 290 гонках — ділить п'яте місце в історії України з Олексієм Айдаровим).
  • Прима — 2-разовий призер етапів Кубка світу з біатлону в естафетних гонках (Контіолахті-2018, змішана естафета; Нове Место-2020, чоловіча естафета).
  • Також Прима є 10-разовим призером чемпіонатів Європи з біатлону. Двічі він ставав чемпіоном в особистих гонках: у 2011-му в "індивідуалці" Ріднау та у 2021-му в персьюті в Душниках Здруй.
  • Найкращий результат Прими на чемпіонаті світу в особистих гонках — восьме місце у персьюті в Естерсунді (2021 рік). На тому ж ЧС він фінішував дев'ятим в індивідуальній гонці.
  • Примі належить найкращий результат чоловічої збірної України у сезоні Кубка світу з біатлону 2023/24 — дев'яте місце у короткій індивідуальній гонці на Кубку світу в Антгольці.