У четвер, 5 грудня, у Львівському апеляційному суді розглядали апеляцію щодо запобіжного заходу В’ячеславу Зінченку, якого підозрюють у вбивстві Ірини Фаріон. Суд залишив без змін запобіжний захід — це тримання під вартою без права на заставу.
Про це із зали суду повідомила кореспондентка Суспільного.
Галицький районний суд Львова 13 листопада продовжив для В’ячеслава Зінченка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права на заставу на 60 діб до 12 січня.
5 грудня о 13:00 розпочалося засідання у Львівському апеляційному суді. Підозрюваний В’ячеслав Зінченко та один із його адвокатів Ігор Сулима — взяли участь у засідання за допомогою відеозв’язку.
Також у залі суду присутня мама підозрюваного Зінченка і люди, які одягнули футболки із фотографією підозрюваного та написом "Зінченко невинний".
Є й ті, хто прийшов підтримати родину Ірини Фаріон, зокрема вони принесли фотопортрет мовознавиці.
Близько 13:45 судді пішли у нарадчу кімнату, перед цим заслухавши сторони обвинувачення та захисту.
Захист Зінченка просить змінити запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу. Аргументують це тим, що зокрема немає жодного прямого доказу проти підозрюваного Зінченка. І те, що він — раніше несудимий.
Прокурори вважають підозру обґрунтованою. І просять залишити запобіжний захід без зміни — тримання під вартою без застави.
"Існує ризик того, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та надалі від явки до суду. також встановив ризик того, що підозрюваний може перешкоджати кримінальному провадженню і незаконно впливати на потерпілих, свідків та експертів", — пояснює прокурор Дмитро Петльований.
Суд ухвалив рішення не змінювати запобіжний захід для В’ячеслава Зінченка. Підозрюваний залишиться під вартою до 12 січня.
"Абсолютно очікуване рішення, ніяких див ми не очікували. Така стаття і резонанс. Ми чесно вважаємо, що ми обвинувачення розіб’ємо", — прокоментував рішення суду адвокат Зінченка Юрій Немировський.
Що відомо про вбивство Ірини Фаріон
Ввечері 19 липня невідомий вистрілив у Ірину Фаріон неподалік її дому і втік із місця події. Ірину Фаріон госпіталізували до лікарні святого Пантелеймона з вогнепальним пораненням голови. Мовознавицю прооперували — її стан був критичним. За кілька годин у лікарні повідомили, що попри зусилля медиків, врятувати Ірину Фаріон не вдалося.
Правоохоронці кваліфікували напад на Фаріон за ч.1 ст.115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Стрільцеві, за цією статтею, загрожує позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років.
Слідство розглядає кілька мотивів вбивства, зокрема громадська/політична діяльність і особиста неприязнь. Також слідчі не виключають у вбивстві "російський слід".
21 липня правоохоронці оголосили в розшук чоловіка, який може бути причетним до вбивства мовознавиці. 25 липня у Дніпрі затримали 18-річного хлопця за підозрою у вбивстві Фаріон. Голова МВС Ігор Клименко повідомив, що є достатньо доказів стверджувати, що саме затриманий стріляв у професорку. Слідство вважає, що стрілець — лише виконавець.
26 липня 18-річному підозрюваному обрали запобіжний захід у Галицькому районному суді Львова — тримання під вартою без права внесення застави на 60 діб до 22 вересня. Суддя на відкритому судовому засіданні оприлюднив його імʼя — це Вʼячеслав Зінченко. На триманні під вартою без права внесення застави наполягали прокурори під час засідання. У Львівському апеляційному суді запобіжний захід для Зінченка залишили без змін.
19 вересня суд продовжив запобіжний захід для підозрюваного у вигляді тримання під вартою без застави на 60 діб — до 17 листопада. Львівський апеляційний суд залишив рішення суду першої інстанції без змін. Також запобіжний захід продовжили на засіданні 13 листопада — тримання під вартою без права внесення застави до 12 січня.