Перейти до основного змісту
Вбивство Фаріон. Запобіжний захід для Зінченка залишили без змін

Вбивство Фаріон. Запобіжний захід для Зінченка залишили без змін

Оновлено

У вівторок, 8 жовтня, у Львівському апеляційному суді розглядали апеляцію щодо запобіжного заходу В’ячеславу Зінченку, якого підозрюють у вбивстві Ірини Фаріон. Суд постановив залишили без змін рішення першої інстанції, а саме — тримання під вартою на 60 діб без права застави.

Як повідомила кореспондентка Суспільного з місця події, судове засідання розпочалось о 12:30. В'ячеслав Зінченко долучився до засідання через відеозв'язок.

Вбивство Фаріон. У Львові розглядають апеляцію щодо запобіжного заходу Зінченку
Розгляд апеляції щодо запобіжного заходу для В’ячеслава Зінченка. Підозрюваний бере участь у засіданні за допомогою відеозв’язку. Суспільне Львів/Єлісавета Сілаєва

Адвокати підозрюваного просили змінити запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт.

"Ніхто зі свідків не сказав точно, що це саме той хлопець, який скоїв злочин. Тому я вважаю, що така сувора міра покарання як перебування під вартою, не є виправданою. Прошу врахувати, що йому лише 18 років і він уже третій місяць перебуває під вартою", – каже адвокат підозрюваного Ігор Сулима.

Також захисники підозрюваного стверджували, що на камерах стеження зафіксовано кілька різних людей. Адже за час вказаний на записах, не можливо подолати відстань, яку подолала людина зафіксована камерами. Прокурор зазначив, що деякі камери зовнішнього спостереження через не переведення годинників чи перепади напруги відображають неправильний час.

"Сторона захисту намагається довести, що Зінченко ніколи не перебував на місці злочину. Водночас відповідно до висновку експерта одорологічної експертизиОдорологічна експертиза — один із методів використання слідів запаху людини в боротьбі зі злочинністю є криміналістична одорологія, суть якої є у зборі, консервуванні та лабораторній ідентифікації індивідуальних запахів спеціалістами за допомогою спеціально підготовлених собак-детекторів, для проведення альтернативної вибірки - розпізнавання запахів по їх зразкам. на лавці, яка є на місці злочину, виявлені запахові сліди, які з вірогідністю у 99% належать Зінченку", — пояснив прокурор. Адвокат Зінченка заявив, що експертиза могла бути виконана із порушеннями.

Прокурори наполягали на залишенні рішення суду першої інстанції без змін. А саме — тримання під вартою без застави.

"Поки що свідки та потерпілі не допитувалися судом. Тому судом першої інстанції вірно враховано ризик тиску на свідків. Тому я вважаю, що рішення судді першої інстанції є обґрунтованим", — додав прокурор.

О 13:05 судді пішли до нарадчої кімнати. За 10 хвилин судді повернулися та повідомили, що відповідно до рішення суду запобіжний захід залишили без змін. До 17 листопада Зінченко має перебувати під вартою без права на заставу. Це рішення не підлягає оскарженню.

Що відомо про вбивство Ірини Фаріон

Ввечері 19 липня невідомий вистрілив у Ірину Фаріон неподалік її дому і втік із місця події. Ірину Фаріон госпіталізували до лікарні святого Пантелеймона з вогнепальним пораненням голови. Мовознавицю прооперували — її стан був критичним. За кілька годин у лікарні повідомили, що попри зусилля медиків, врятувати Ірину Фаріон не вдалося.

Правоохоронці кваліфікували напад на Фаріон за ч.1 ст.115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Стрільцеві, за цією статтею, загрожує позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років.

Слідство розглядає кілька мотивів вбивства, зокрема громадська/політична діяльність і особиста неприязнь. Також слідчі не виключають у вбивстві "російський слід".

21 липня правоохоронці оголосили в розшук чоловіка, який може бути причетним до вбивства мовознавиці. 25 липня у Дніпрі затримали 18-річного хлопця за підозрою у вбивстві Фаріон. Голова МВС Ігор Клименко повідомив, що є достатньо доказів стверджувати, що саме затриманий стріляв у професорку. Слідство вважає, що стрілець — лише виконавець.

26 липня 18-річному підозрюваному обрали запобіжний захід у Галицькому районному суді Львова — тримання під вартою без права внесення застави на 60 діб до 22 вересня. Суддя на відкритому судовому засіданні оприлюднив його імʼя — це Вʼячеслав Зінченко. На триманні під вартою без права внесення застави наполягали прокурори під час засідання.

Після обрання запобіжного заходу адвокат підозрюваного Ігор Сулима повідомив журналістам, що не погоджується з рішенням суду. 31 липня сторона захисту подала апеляцію. 5 серпня під час засідання у Львівському апеляційному суді запобіжний захід для Зінченка залишили без змін.

19 вересня суд продовжив запобіжний захід для підозрюваного у вигляді тримання під вартою без застави на 60 діб — до 17 листопада.

Топ дня

Вибір редакції

На початок