Польські митники тимчасово не оформляють вантажівки, які прямують з України: у чому причина

Черги з вантажівок у пункті пропуску "Шегині-Медика", листопад 2023 року. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

Звечора, 21 квітня, польські митники не оформляють транспортні засоби, які перевозять вантаж до Польщі, через технічний збій. На рух легковиків та автобусів це не впливає.

Про це повідомили у пресслужбі Державної прикордонної служби України.

"Рух вантажівок у пунктах пропуску на українсько-польському кордоні сповільнено. Стався збій системи митної служби Польщі. У зв'язку з цим оформлення транспорту, що переміщує вантаж до Польщі, в митному відношенні не здійснюватиметься", — мовиться у повідомленні.

За попередніми оцінками, вирішити проблему планують до 8:00 22 квітня. Разом з тим польські фермери продовжують блокаду ПП "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне". Водіїв просять врахувати цю інформацію, плануючи поїздки.

Що відомо про протести польських фермерів

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестували на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.

22 лютого прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури. Як сказав тоді Туск, це протягом найближчих годин після ухвалення рішення дозволить прибрати перепони на польсько-українському кордоні для постачань зброї та гуманітарної допомоги.