Польські фермери розпочали загальнонаціональний страйк, який триватиме щонайменше місяць

. Фото: Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket/Getty Images

У Польщі фермери 9 лютого розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Про це повідомили на сайті незалежної самоврядної профспілки індивідуальних польських фермерів "Солідарність".

"Наш терпець увірвався. Позиція Брюсселя в останній день січня 2024 року є неприйнятною для всієї аграрної спільноти. Крім того, пасивність польської влади та декларації про співпрацю з Єврокомісією і заяви про дотримання всіх рішень Єврокомісії щодо імпорту сільськогосподарської продукції та харчових продуктів з України не залишає нам іншого вибору, окрім як оголосити загальний страйк", — мовиться у заяві.

У профспілці зазначили, що планують блокування всіх прикордонних переходів між Польщею та Україною, а також перекриття доріг й автострад в окремих воєводствах.

Вимоги фермерів зводяться до двох основних. Перший — це блокування надходження сільськогосподарської продукції з України. Другий стосується змін у "Зеленому курсі" та кліматичній політиці Євросоюзу.

Своєю чергою Державна митна служба України інформувала, що за попередніми даними, 9 лютого польські аграрії планують блокування пункту пропуску "Рава-Руська — Гребенне" в обох напрямках. З 09:00 години того ж дня має розпочатися акція протесту перед ПП "Медика — Шегині".

12 лютого, орієнтовно о 10:00 годині за київським часом, очікується сповільнення пропуску вантажних транспортних засобів (орієнтовно, 3-4 вантажівки на годину) в пункті пропуску "Угринів — Долгобичів".

"Пропуск автобусів та автомобілів особистого користування буде здійснюватися у звичайному режимі", — додали у ДМС.

В коментарі "Радіо Свобода" посол України у Польщі Василь Зварич вказав, що досі достеменно не відомо, як виглядатиме блокада кордону.

За словами дипломата, наразі відомо про обмеження руху на трьох пунктах пропуску. Водночас тривають перемовини аби протест польських фермерів мінімізувати й скоротити у часі.