Польські перевізники розблокували пункт пропуску "Ягодин-Дорогуськ" — Кубраков

11 грудня польські перевізники, які із 6 листопада блокували рух вантажівок на кордоні з Україною, розблокували пункт пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Зі слів посадовця, з 14:00 у пункті пропуску відновлено стабільний рух вантажівок. У напрямку до України уже проїхали 15 транспортних засобів. Ще 25 — у процесі оформлення.

Інформацію про те, що пункт пропуску розблокований Суспільному телефоном підтвердила речниця Волинської митниці Валентина Черниш. Вона зазначила, що наразі "Ягодин" працює у штатному режимі в обох напрямках.

За даними Держприкордонслужби, станом на 10 грудня на перетин кордону у пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ" очікували орієнтовно 900 вантажівок. До блокади через цей напрямок за добу перетинали кордон 1200-1300 вантажівок. Під час акції протесту оформляли 100-130 фур.

Наслідки блокування пунктів пропуску

Блокування українсько-польського кордону призвело до різкого зниження експорту через пункти пропуску. Це спричинило втрату держбюджетом 9,3 млрд грн через недонадходження митних платежів. Про це в етері телемарафону "Єдині новини" повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Ми маємо на 40% зменшення експорту через відповідні сухопутні пункти пропуску. Маємо заяву від перевізників про втрати у 400 млн євро тільки за перші два тижні цієї блокади", – додав Гетманцев.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині-Медика".

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.