У пункті пропуску "Рава-Руська-Гребенне" частково відновлять пропуск вантажівок — ДПСУ

Дорога до пункту пропуску "Рава-Руська". Суспільне Львів

У неділю, 21 квітня, у пункті пропуску "Рава-Руська-Гребенне" планують частково відновити пропуск вантажівок. Винятком є ті, які перевозять сільськогосподарську продукцію.

Як повідомили у пресслужбі Державної прикордонної служби України, за попередньою інформацією, польські фермери мають послабити блокаду пункту пропуску 21 квітня о 08:00.

"У пункті пропуску "Рава-Руська-Гребенне" частково відновлять пропуск вантажівок Польські фермери планують пропускати на вʼїзд до Польщі вантажівки, окрім тих, які переміщують товари 1-24 групи УКТЗЕД (сільськогосподарську продукцію)", — мовиться у повідомленні.

Сьогодні, 20 квітня, протестувальники завершили блокування руху перед пунктами пропуску "Медика-Шегині" та "Корчова-Краківець". Там рух вантажівок відбувається у звичному режимі. Таким чином, заблокованими залишаються ПП "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Що відомо про протести польських фермерів

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестували на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.

22 лютого прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури. Як сказав тоді Туск, це протягом найближчих годин після ухвалення рішення дозволить прибрати перепони на польсько-українському кордоні для постачань зброї та гуманітарної допомоги.