Ректором Львівського медичного університету став Орест Чемерис

Орест Чемерис. Львівська ОВА

У Львівському національному медичному університеті відбулися вибори ректора. На посаду був лише один претендент — Орест Чемерис, який до цього виконував обов’язки ректора.

Про це повідомили у пресслужбі університету.

"МОЗ подало кандидатуру претендента Чемериса Ореста Мирославовича на посаду ректора Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, як такого, що відповідає вимогам законодавства. Заяв та пакетів необхідних документів від інших претендентів до МОЗ у встановлений термін не надходило. Тому в бюлетень для голосування 19 квітня 2024 року було внесено лише одну кандидатуру – проректора з науково-педагогічної роботи Чемериса Ореста Мирославовича", – пояснили у навчальному закладі.

Вибори відбулися 19 квітня. Правом вибору скористалися 1219 людей: 1184 голосів віддали за кандидатуру Ореста Чемериса; 33 – не підтримали кандидата; 3 бюлетені виявилися недійсними.

"Тепер, відповідно до Закону України "Про вищу освіту" ст.42 ч.3  з обраним керівником закладу вищої освіти засновник  – Міністерство охорони здоров`я України — має  укласти контракт строком на п’ять років", – мовиться у повідомленні.

Орест Чемерис став проректором медуніверситету у липні 2023 року, тоді ж він почав виконувати обов’язки ректора навчального закладу. До цього він очолював обласний департамент охорони здоров'я.

Що відомо про скандал у Львівському національному медичному університеті

20 червня 2023 студентка ЛНМУ імені Данила Галицького Марія Грищук опублікувала відео, на яких видно роботу колишнього ректора університету Бориса Зіменковського та членів приймальної комісії під час розподілу в інтернатуру.

На одному з них ексректор називає ім'я студентки Софії Волкодав, яка обрала дитячу хірургію, та коментує, що "з таким прізвищем до дітей не можна". На іншому, звертаючись до студентки, яка обрала хірургію, заявляє: "Жінка, а хоче різати...сумне. Я би такої знати не хотів".

Окрім некоректних висловлювань, дівчина поскаржилась на невчасне донесення інформації до випускників, порушення порядку рейтингового розподілу та те, що студентам вимикали мікрофони, коли вони хотіли запитати щодо організації розподілу та проблем, які виникли.

21 червня 2023 у МОЗ України відреагували на скандал, який виник у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького під час розподілу в інтернатуру.

При Міністерстві створили комісію, яка мала проаналізувати та дати оцінку діям ректора та членів приймальної комісії під час розподілу студентів у інтернатуру.

Згодом у Львівському медичному університеті визнали, що жарти, якими обмінювалися члени комісії щодо студентів під час розподілу в інтернатуру, були недоречними. Натомість звинувачення у непрозорому відборі заперечили.

На початку липня 2023 року стало відомо, що МОЗ звільнило Бориса Зіменковського з посади ректора ЛНМУ. Його обов’язки почав виконувати проректор — Орест Чемерис.