Орест Чемерис буде в.о. ректора Львівського національного медуніверситету

. Фото: Facebook Ореста Чемериса

Екскерівник Львівського обласного департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис буде виконувачем обов’язків ректора Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я України. Вчора, 4 липня, у медуніверситеті повідомили, що Орест Чемерис став проректором ЛНМУ.

"Напередодні МОЗ звільнило Бориса Зіменковського з посади ректора ЛНМУ. Виконувачем обовʼязків ректора став доцент, доктор медичних наук за спеціальністю "Хірургія", проректор з науково-педагогічної (лікувальної) роботи Орест Чемерис", – йдеться у повідомленні.

Оресту Чемерису доручили забезпечити підготовку та проведення конкурсу на заміщення вакантної посади ректора ЛНМУ. Також серед завдань на посаді – розробка концепції розвитку університетської лікарні у складі ЛНМУ та підготовка медзакладу до укладання договорів про медичне обслуговування за Програмою медичних гарантій.

Також Орест Чемерис має забезпечити координацію дій щодо реалізації будівництва нового реабілітаційного центру з реконструктивної хірургії. Цей проєкт реалізують у межах угоди між урядом України та урядом Республіки Австрія про економічне співробітництво на базі Першого медичного об’єднання Львова.

Що відомо про скандал у Львівському національному медичному університеті

20 червня студентка ЛНМУ імені Данила Галицького Марія Грищук опублікувала відео, на яких видно роботу ректора університету Бориса Зіменковського та членів приймальної комісії під час розподілу в інтернатуру.

На одному з них ректор називає ім'я студентки Софії Волкодав, яка обрала дитячу хірургію, та коментує, що "з таким прізвищем до дітей не можна". На іншому, звертаючись до студентки, яка обрала хірургію, заявляє: "Жінка, а хоче різати...сумне. Я би такої знати не хотів".

Окрім некоректних висловлювань, дівчина поскаржилась на невчасне донесення інформації до випускників, порушення порядку рейтингового розподілу та те, що студентам вимикали мікрофони, коли вони хотіли запитати щодо організації розподілу та проблем, які виникли.

21 червня у МОЗ України відреагували на скандал, який виник у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького під час розподілу в інтернатуру.

При Міністерстві створили комісію, яка мала проаналізувати та дати оцінку діям ректора та членів приймальної комісії під час розподілу студентів у інтернатуру.

Згодом у Львівському медичному університеті визнали, що жарти, якими обмінювалися члени комісії щодо студентів під час розподілу в інтернатуру, були недоречними. Натомість звинувачення у непрозорому відборі заперечили.