Польські фермери повністю заблокували рух вантажівок через ПП "Медика-Шегині" — Демченко

Протест польських фермерів на ПП "Медика-Шегині". Фото: Ірина Мочульська/Суспільне Львів

Сьогодні, 1 березня, о 13:00 польські фермери відмовилися пропускати всі вантажівки як в Україну, так і в Польщу через ПП "Медика-Шегині" .

Про це в ефірі телемарафону заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко. Він зазначив, що сьогодні, 1 березня, є зміни стосовно пункту пропуску "Шегині".

"Як повідомила нам польська сторона, о 13 годині польські фермери відмовилася пропускати будь-яку вантажівку, яка слідує чи то в бік України, чи до Польщі", — каже Андрій Демченко.

За його словами, раніше на цьому напрямку вже був критичний мінімум перетину кордону вантажівками. Так за минулу добу, 29 лютого, кордон перетнули тільки 47 вантажівок в обох напрямках.

Наразі на шести пунктах пропуску, де триває страйк, на перетин кордону очікують 2350 вантажівок.

Що відомо про протести польських фермерів

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестували на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.

22 лютого прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури. Як сказав тоді Туск, це протягом найближчих годин після ухвалення рішення дозволить прибрати перепони на польсько-українському кордоні для постачань зброї та гуманітарної допомоги.