У пункті пропуску "Шегині-Медика" відновили рух вантажівок

Доповнено
Протест польських фермерів на пункті пропуску "Шегині-Медика", 9 лютого 2024. Суспільне Львів/Іванка Дусько

Сьогодні, 10 лютого, об 11:30 завершився протест перед пунктом пропуску "Шегині-Медика". Рух вантажівок відновлений.

Про це повідомили у пресслужбі ДПСУ.

За інформацією від Прикордонної варти Республіки Польща, сьогодні об 11:30 завершилася акція протесту перед пунктом пропуску "Шегині-Медика".

"На вʼїзд в Україну очікують 220 вантажівок. Оформлення та пропуск транспортних засобів в обох напрямках здійснюється у звичайному режимі", — йдеться у повідомленні.

Страйк польських фермерів розпочався вчора, 9 лютого, й попередньо триватиме до 10 березня. Вимоги фермерів — блокування надходження сільськогосподарської продукції з України й зміни в "Зеленому курсі" та кліматичній політиці Євросоюзу. Станом на ранок сьогодні, 10 лютого, були заблоковані пункти пропуску "Ягодин-Дорогуськ", "Рава-Руська-Гребенне" та "Шегині — Медика".

"Якщо інтенсивність руху забезпечуватимуть в повній мірі, тоді водіям і вантажівкам не доведеться довгий час перебувати в очікування можливості перетину кордону. Хотів би нагадати, що напрямок пункту пропуску "Шегині" був заблокований вчора після 10 години. В подальшому сьогодні опівночі блокувальники також припинили свої дії, проте в 6 годині ранку вони поновили свої дії. Як бачимо, вже в 11:30 вони знову припинили блокування руху для вантажних транспортних засобів. Сказати, що вони повністю відмовилися від своїх дій, напевно буде невірно, бо можна очікувати, що через деякий час, не маємо поки інформації коли, але вони можуть поновити блокування руху знову.  Після того як розблокували Шегині, заблокованими залишаються пункти пропуску "Рава-Руська" і "Ягодин", – повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко в коментарі Суспільному.

Що відомо про блокування польсько-українського кордону

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

Того ж дня перед пунктом пропуску польська вантажівка знову заблокувала рух. Після попередження від польських правоохоронців фуру прибрали.

З 15:00 години 18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

З 6 січня у Польщі відновили рух вантажівок дорогою до прикордонного пункту пропуску "Медика – Шегині".