"Блокада продовжується". У ДПСУ розповіли про ситуацію на українсько-польському кордоні

Ексклюзивно
Протест польських фермерів на ПП "Шегині-Медика", 4 січня 2024 року. Фото: Суспільне Львів

Речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко поінформував, що станом на ранок, 10 лютого, польські фермери продовжують блокування трьох пунктів пропуску на кордоні з Україною. Йдеться про "Ягодин-Дорогуськ", "Рава-Руська-Гребенне" та "Шегині — Медика".

Про це Андрій Демченко сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Ми бачимо збільшення вантажних транспортних засобів, які очікують на можливість перетину кордону у бік України. Станом на ранок по цих трьом напрямкам у чергах перебуває приблизно 1300 вантажівок. Найбільше — напроти пункту пропуску "Ягодин", — сказав Демченко.

Водночас речник ДПСУ відмітив, що також спостерігається збільшення кількості вантажівок у черзі на пункті пропуску "Краківець", хоча там рух транспортних засобів і не блокується. За його словами, це зумовлено тим, що водії обирають для себе оптимальний шлях перетину кордону, адже інші контрольні пропускні пункти заблоковано.

"Станом на ранок на пункті пропуску "Краківець у черзі перебуває понад 800 вантажівок", — додав він.

Що відомо про блокування польсько-українського кордону

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

Того ж дня перед пунктом пропуску польська вантажівка знову заблокувала рух. Після попередження від польських правоохоронців фуру прибрали.

З 15:00 години 18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

З 6 січня у Польщі відновили рух вантажівок дорогою до прикордонного пункту пропуску "Медика – Шегині".