Київські митники знайшли у посилці зуб кашалота, що знаходиться під захистом Вашингтонської Конвенції CITES. Його хотіли переправити до США.
Про це у Facebook повідомляє пресслужба Київської митниці.
Зазначається, що київські митники зберегли від незаконного вивезення до США зуб кашалота. Він підпадає під дію Вашингтонської Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).
Зуб кашалота прямував від відправника з Києва до США. Експерти Національного науково-природничого музею НАН України підтвердили його природне походження. У митниці зауважили, що Конвенцією CITES, зокрема, передбачено, що для експорту будь-якої тварини чи рослини, живої або мертвої та будь-якої легко впізнаваної частини чи похідного від неї, необхідно попередньо отримати дозвіл.
Документ мають видати адміністративні органи України з питання виконання вимог Конвенції. Під час перевірки такі документи до митниці не надходили і у міжнародному поштовому відправленні їх також не було.
"Експерти припускають, що зуб кашалота потрапив до України у період активної діяльності Одеської китобійної флотилії. Предмет оформлений як аматорський сувенір: на відполіровану поверхню нанесено малюнок — вид на військовий корабель в Севастопольській бухті", — йдеться у повідомленні.
У митниці поінформували, що зуб має певну наукову, музейну та освітню цінність і науковці рекомендують внести його до Музейного фонду України. Наразі зуб вилучили.
Що відомо про спроби вивезення історичних на культурних цінностей з України
Київські митники виявили палеонтологічну скам'янілість юрського періоду, яку хотіли переправити до США. Це — панцир морського їжака, віком близько 161-165 млн років. З позиції палеонтолога, це — ексклюзив.
Також столичні митники виявили у міжнародному поштовому відправленні старовинні знаряддя праці часів ХІІ-XІV століть. Їх намагалися доставити із Київської області до Сполучених штатів Америки.
Запобігли митники і незаконному вивезенню до Польщі 18 цінних старовинних монет, чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність.
З України до Канади хотіли переслати Біблію, датовану ХІХ століттям. Відправник з Одеси задекларував її як звичайну книгу. Також митники конфіскували монети часів Римської імперії, які відправляли до США, Канади та Чилі.
Ще київські митники запобігли вивезенню з України старожитностей віком до 300 років. Археологічні знахідки часів пізнього середньовіччя пересилалися як запчастини до сільгосптехніки.
На митниці вилучили посилку, заповнену культурними та історичними цінностями. Там виявили українські скульптурки, колекцію документів і старовинні фото. Також камені віком 407 мільйонів років з відбитками давніх вимерлих риб знайшли у відправленні, яке прямувало до США.
У Києві презентували артефакти, врятовані від незаконного вивезення з України. Серед 469 експонатів — старовинні монети, ордени та медалі, предмети холодної зброї та військового спорядження від епохи бронзи до 19 ст.