Київські митники конфіскували монети часів Римської імперії

Старовинні монети вилучені Київською митницею Фото: Київська митниця/Facebook

Київські митники викрили відразу чотирнадцять спроб незаконного пересилання з України старовинних монет. У відправленнях знаходилося загалом 48 монет різного віку, найстаршій з яких — майже 2000 років. Всі вони мають історичну цінність.

Про це повідомляє пресслужба Київської митниці.

Зазначається, що монети відправлялися двома громадянами з міста Хмельницького каналами поштового зв’язку. Прямували посилки до США, Канади та Чилі.

Старовинні монети вилучені Київською митницею Фото: Київська митниця/Facebook

"Згідно з висновками фахівців Національного музею історії України, 30 монет — це денарії Римської Імперії 71-222 років. Інші 14 монет 1507-1623 років - півгроші часів Королівства Польського і Великого князівства Литовського та трояки Речі Посполитої",— йдеться у повідомленні.

За словами митників, також за кордон прямували угорський денарій 1552 року, пруські драйпелькер 1620 року та 1/24 талера 1783 року, та 1 копійка Російської імперії 1830 року.

Старовинні монети вилучені Київською митницею Фото: Київська митниця/Facebook

Для вивезення через митний кордон історичних та культурних цінностей необхідно мати свідоцтво Міністерства культури України, однак, таких документів митникам надано не було.

Стосовно обох відправників складено чотирнадцять протоколів про порушення митних правил. Монети вилучено.

Що відомо про діяльність Київської митниці

У липні з України за кордон намагалися вивезти десять старовинних ікон під виглядом сучасного мистецтва.

Київські митники запобігли вивезенню з України старожитностей віком до 300 років. Археологічні знахідки часів пізнього середньовіччя пересилалися як запчастини до сільгосптехніки.

У жовтні цього року київські митники перешкодили незаконному вивезенню з України 40-ка орденів і медалей. Посилку з нагородами виявили під час митного контролю міжнародного експрес-відправлення, що прямувало до Китаю.

19 грудня Київські митники передали до Донецького обласного художнього музею ікону "Свята Новозавітна Трійця" ("Батьківство"). Реліквію намагались незаконно вивезти з України ще у 2020 році

Столичні митники знищили 10 партій контрафактної продукції Apple, яку намагалися ввезти в Україну. Процедура відбулась за участі представника правовласника торгової марки.

Раніше київська митниця передала на потреби ЗСУ конфісковану систему широкосмугового інтернету Starlink. Її виявили в посилці, що надійшла зі США.

Читайте також

На вулицях Києва з’явився "Маніфест змін" від української молоді

Від початку вторгнення Росії у Києві народилися понад 13 тисяч малюків

Готуємося до найгіршого сценарію. Що і як працюватиме в Києві у разі блекауту ЕКСКЛЮЗИВНО