Київські митники знайшли у посилці камені віком понад 400 мільйонів років з відбитками давніх риб

Камені віком понад 400 мільйонів років. Фото: Київська митниця/Facebook

Камені віком 407 мільйонів років з відбитками давніх вимерлих риб вилучили київські митники. Їх намагалися незаконно переправити з України до США у міжнародному поштовому відправленні.

Про це повідомила у Facebook пресслужба Київської митниці.

Зазначається, що митники запідозрили, що чотири камені, які вони виявили у відправленні з Києва, можуть мати давнє походження. Знахідку направили до Національного науково-природничого музею Національної академії наук України для проведення експертизи. Виявилося, що це древні камені з відбитками вимерлої панцирної риби часів раннього девонуГеологічний період палеозойської ери.

Камені віком понад 400 мільйонів років. Фото: Київська митниця/Facebook

"Виявлені митниками камені є плитками відомого древнього червоного пісковика з відбитками вимерлої панцирної риби. На двох зразках є відбитки одного панциря риби виду Stentiopelta pustulata. Третій зразок теж є фрагментом давньої панцирної риби, вид якої наразі ще визначається",— йдеться у повідомленні.

Камені віком понад 400 мільйонів років. Фото: Київська митниця/Facebook

Експертиза встановила, що четвертий камінь є уламком одного зі зразків. Їх місце знахідки — Поділля, басейн річки Дністер. Всі зразки є оригінальними відбитками фосилійРештки організмів або сліди їхньої життєдіяльності, збережені у осадових породах. з двох боків. Їх геологічний вік становить близько 407 млн років.

Всі вони мають культурну та наукову цінність, як геологічна спадщина. Окрім того, експерти рекомендують внести зразки до Державного реєстру національного культурного надбання, а також до Музейного фонду України.

У митниці поінформували, що згідно чинного законодавства України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу надано не було, тож цінності вилучили.

Що відомо про діяльність Київської митниці

Київська митниця передала на потреби військових однієї з військових частин Збройних сил України товари російського виробництва. Це 7,5 тонн утеплювача і 1,8 тонн шпаклівки. Вони зберігалися на одному зі складів.

Київська митниця передала на потреби ЗСУ конфісковану систему широкосмугового інтернету Starlink. Її виявили в посилці, що надійшла зі США.

Київські митники вилучили автомобільні акумулятори, які намагалися ввезти в Україну, як товар для відновлення енергосистеми. Таким чином фірма хотіла уникнути сплати мита.

На Київській митниці службовий собака став на заваді спробам пересилання частин зброї у міжнародних посилках.

Столичні митники виявили у міжнародному поштовому відправленні старовинні знаряддя праці часів ХІІ-XІV століть. Їх намагалися доставити із Київської області до Сполучених штатів Америки.

Київська митниця запобігла незаконному вивезенню до Польщі 18 цінних старовинних монет, чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність.

З України до Канади хотіли переслати Біблію, датовану ХІХ століттям. Відправник з Одеси задекларував її як звичайну книгу.

Київські митники конфіскували монети часів Римської імперії, які відправляли до США, Канади та Чилі.