Підтоплення тунелю столичної підземки: очільника метро Вигівського відправили під цілодобовий домашній арешт

Доповнено
Виконувач обов’язків начальника КП «Київський метрополітен» Віктор Вигівський. Facebook/Київський метрополітен

25 липня 2024 року у Києві обрали запобіжний захід виконувачу обов’язків начальника, головному інженеру КП "Київський метрополітен" Віктору Вигівському — цілодобовий домашній арешт до 23 вересня. Його підозрюють у службовій недбалості, що призвело до потрапляння води на перегоні між станціями "Деміївська" та "Либідська". Ще одному фігуранту у цій справі — теж співробітнику столичної підземки — запобіжний захід оберуть після обіду.

Про це інформує пресслужба Київської міської прокуратури.

"Ухвалою суду заборонено спілкування зі свідками та іншим підозрюваним у кримінальному провадженні. Крім того, він має здати на зберігання свій паспорт для виїзду за кордон", — йдеться у повідомленні.

У столичній прокуратурі повідомили, що іншому підозрюваному — начальнику служби колії, тунельних споруд і будівель КП "Київський метрополітен" — запобіжний захід Подільський районний суд Києва обиратиме сьогодні о 14 год 30 хв.

Посадовцям загрожує до 5 років в'язниці.

Як раніше інформувало Суспільне, двом посадовцям КП "Київський метрополітен" повідомили про підозру у службовій недбалості, що призвело до масштабної аварії у столичній підземці. Як стверджують правоохоронці, вони не проводили обстеження технічного стану тунелю метро. Як наслідок: сталося потрапляння води на перегоні між станціями "Деміївська" та "Либідська". У "Київському метрополітені" заявили, що доводитимуть у суді "безпідставність звинувачень" їхнім працівникам.

Згодом у КМДА відреагували на обрання запобіжного заходу очільнику столичної підземки.

"Цілодобовий домашній арешт в.о. начальника "Київського метрополітену" ускладнює керування підземкою. Зокрема, й роботами з відновлення руху між "Либідською" та "Деміївською", — заявили у столичній мерії.

Міська влада наполягає на неупередженому розслідуванні та вбачає у діях правоохоронців політичний тиск і намагання дестабілізувати роботу метрополітену.

Що відомо про підтоплення тунелю київського метро

8 грудня 2023 року в Києві закрили кілька станцій метро у зв'язку з терміновим ремонтом на перегінному тунелі між станціями "Деміївська" та "Либідська". Поїзди стали курсувати від станції "Героїв Дніпра" до станції "Либідська".

Попередньо причиною назвали розгерметизацію тунелю та появу тріщин у стінах. Київська міська прокуратура розпочала досудове розслідування через підтоплення підземки.

9 грудня Державна комісія ТЕБ та НС дозволила використовувати як укриття станції та вестибюлі закритої гілки столичного метро. Відповідним відомствам доручили додатково перевірити безпеку таких укриттів.

Із 8 грудня минулого року від станції метро "Теремки" до станції "Либідська" їздить наземний транспорт, що дублює маршрути закритих станцій підземки.

Із 12 грудня змінились два маршрути громадського транспорту між станціями метро "Либідська" та "Деміївська". Це автобус №2-М та тролейбус №12. Із 13 грудня, від станції метро "Либідська" до станції метро "Деміївська" організували рух тимчасового автобусного маршруту № 60.

Також від 13 грудня в метро запрацював "човниковий" рух між станціями "Теремки" та "Деміївська". 14 грудня Київрада проголосувала за те, щоб пасажири метро не переплачували за вимушену пересадку через закриті станції підземки. З 18 грудня запровадили механізм компенсації "зайвих" поїздок.

Триває ремонт на перегінному тунелі синьої гілки метро — між станціями "Деміївська" та "Либідська". Рух поїздів на ділянці планують відновити на початку осені. За словами міського голови Києва Віталія Кличка, аварійна ситуація виникла через недо