Прокуратура розслідуватиме підтоплення тунелів у столичній підземці

Міський голова Віталій Кличко оглядає проблемну ділянку в тунелі метро, 8 грудня 2023 р. Фото: КМДА

Київська міська прокуратура розпочала досудове розслідування через підтоплення тунелів столичного метро.

Про це повідомили в пресслужбі прокуратури.

За процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури міста Києва розпочато досудове розслідування за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК).

8 грудня столична влада оголосила про зупинення руху поїздів між станціями "Либідська" та "Деміївська". Попередньо причиною називають розгерметизацію тунелю та появу тріщин в стінах.

Під час досудового розслідування слідчі та прокурори будуть досліджувати обставини, які призвели до цих наслідків.

Також дадуть правову оцінку діям службовців комунального підприємства "Київський метрополітен" і підрядних організацій, які споруджували перегінні тунелі між станціями "Деміївська" та "Либідська" в заплаві річки Либідь.

Що відомо про підтоплення київського метро

У Києві у зв'язку із терміновим ремонтом на перегінному тунелі між станціями "Деміївська" та "Либідська" закрили кілька станції метро. Поїзди Оболонсько-Теремківської лінії з 8 грудня їздитимуть від станції "Героїв Дніпра" лише до станції "Либідська".

Нововведення планували впровадити з 9 грудня, однак з міркувань безпеки рух в аварійному тунелі зупинили вдень 8 грудня.

Міська влада пообіцяла запустити рух наземного транспорту впродовж двох годин після закриття шести станцій підземки.

У Київському метрополітені запевнили, що ст. м. "Деміївська", "Голосіївська", "Васильківська", "Виставковий центр", "Іподром", "Теремки" продовжать цілодобову роботу в режимі укриття.