У Києві від станції метро "Теремки" до "Либідської" запустили наземний транспорт

Оновлено
Автобус (ілюстративне). Фото: Віталій Кличко/Telegram

Відсьогодні, 8 грудня, від станції метро "Теремки" до станції "Либідська" курсує наземний транспорт, що дублює маршрути закритих станцій підземки. У цьому районі запустять близько сотні автобусів і тролейбусів з інтервалом руху, як і в метро.

Про це інформує Київська міська державна адміністрація.

Так, за даними КМДА, станом на 16:30, від "Теремків" до "Либідської" курсують 55 автобусів та 15 тролейбусів.

У найближчу годину обіцяють збільшити кількість одиниць наземного транспорту до 77 автобусів і 20 тролейбусів. Вони зможуть перевозити до 14-15 тисяч людей на годину.

Метрополітен на цій ділянці перевозив близько 12 тисяч пасажирів, уточнили в КМДА.

Зокрема, між закритими станціями підземки курсуватиме тимчасовий автобус № 2-М сполученням "Кібернетичний центр — станція метро "Теремки" — станція метро "Либідська". Маршрут обслуговуватимуть 60 автобусів з інтервалом руху 1 хв.

Схема руху тимчасового автобуса № 2-М. Фото: КМДА

Також запроваджують тимчасовий тролейбусний маршрут № 43-К "Кібернетичний центр — станція метро "Либідська". На ньому працюватимуть 20 тролейбусів з інтервалом руху 3 хв.

Схема руху тимчасового тролейбуса № 43-К. Фото: КМДА

Шлях автобуса № 38 продовжать до ст. м. "Либідська". Там курсуватимуть 5 автобусів з інтервалом у 17 хв.

Схема руху автобуса № 38-Д. Фото: КМДА

Через необхідність вивільнення додаткових тролейбусів для маршруту № 43-К, припиняють рух тролейбуса № 50 "Вулиця Милославська — станція метро "Либідська".

Водночас збільшать кількість одиниць транспорту на тролейбусному маршруті № 50-К "Вул. Милославська — площа Дарницька". Це дозволить спрямувати частинку пасажирів з Оболонсько-Теремківської лінії метро на Святошинсько-Броварську гілку.

Що відомо ремонт тунелю метро

У Києві у зв'язку із терміновим ремонтом на перегінному тунелі між станціями "Деміївська" та "Либідська" закрили кілька станції метро. Поїзди Оболонсько-Теремківської лінії з 8 грудня їздитимуть від станції "Героїв Дніпра" лише до станції "Либідська".

Нововведення планували впровадити з 9 грудня, однак з міркувань безпеки рух в аварійному тунелі зупинили вдень 8 грудня.

Міська влада пообіцяла запустити рух наземного транспорту впродовж двох годин після закриття шести станцій підземки.

У Київському метрополітені запевнили, що ст. м. "Деміївська", "Голосіївська", "Васильківська", "Виставковий центр", "Іподром", "Теремки" продовжать цілодобову роботу в режимі укриття.