Перейти до основного змісту

Кіровоградську МСЕК приєднають до обласної лікарні

Кіровоградське обласного бюро медико-соціальної експертизи. Суспільне Кропивницький

Кіровоградське обласного бюро медико-соціальної експертизи приєднають до обласної лікарні. Відповідний проєкт рішення опублікували сьогодні, 15 листопада, на сайті обласної ради. Подав його начальник Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович.

Тепер за цей проєкт рішення мають проголосувати депутати. З власних джерел в обласній раді, Суспільному стало відомо, що наступне засідання сесії запланували на кінець листопада.

Головним лікарем Кіровоградського бюро медико-соціальної експертизи працює Володимир Бондарь. Він очолює обласну МСЕК 20 років.

Зі слів лікаря, в будівлі обласного бюро МСЕК працює 11 комісій з різних видів хвороб. За рік до повномасштабної війни приймали майже 12 тисяч людей, нині — 15 тисяч. Всього працівників у бюро — 83.

Що відомо про МСЕК в Україні та її ліквідацію

  • Функції МСЕК в Україні — встановлення групи інвалідності й відсотку втрати працездатності, а також визначення потреби в реабілітації інвалідів, їхнього протезування й отримання спецтранспорту. Від групи інвалідності залежать пільги, пенсія та дозвіл на роботу або службу.
  • У жовтні працівники ДБР заявили про викриття керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи та її сина Олександра на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли тільки готівкою майже 6 мільйонів доларів США.
  • Також у жовтні Офіс Генерального прокурора розпочав службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності. Перевіряли центральний апарат, регіональні й спецпрокуратури. Знайшли прокуратури з високим відсотком прокурорів з інвалідністю. Це Черкаська й Хмельницька обласні прокуратури.
  • 22 жовтня президент Володимир Зеленський провів засідання РНБО, де йшлося розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалила рішення про ліквідацію МСЕК до кінця року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців й створення цифровізованої системи для оформлення інвалідності.
  • 29 жовтня Верховна рада ухвалила в цілому законопроєкт про вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи. Згідно з ним, учасники комісії та пацієнти можуть проходити МСЕК онлайн, а результати її записуватимуть до електронної системи охорони здоров’я.
  • 4 листопада Кабінет міністрів подав у Верховну раду законопроєкт про ліквідацію МСЕК.

Топ дня

Вибір редакції