Зміни до бюджету Кіровоградщини: виділили 11 мільйонів гривень на підтримку Сил безпеки і оборони України

У Кіровоградській області на підтримку Сил безпеки і оборони України виділили 11 мільйонів гривень. Таке рішення ухвалила 9 квітня комісія з питань бюджету, фінансів та інвестицій обласної ради.

Про це під час брифінгу розповів заступник голови Кіровоградської ОВА Сергій Шеремет.

"На виконання завдань, пов’язаних з відсіччю збройної агресії в місцевих бюджетах на 2024 рік передбачили майже 902 мільйони гривень, з яких з початку року профінансували майже 182 мільйони".

Як планують розподіли 902 мільйони гривень:

  • На підтримку Сил безпеки та оборони України — 232 мільйони гривень,
  • на соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей – понад 211 мільйонів гривень,
  • на підтримку внутрішньо переміщених осіб — 44 мільйони гривень,
  • на облаштування та ремонт укриттів у закладах освіти – 180 мільйонів гривень,
  • на створення умов для лікування, відновлення та реабілітації постраждалих внаслідок російської агресії – понад 107 мільйонів гривень.

До місцевих бюджетів Кіровоградської області за перші три місяці цього року надійшло два мільярди 275 мільйонів гривень податків і зборів. Порівняно з січнем-березнем минулого року обсяг доходів зменшився на 6%. Це пов'язане з тим, що торік були надходження від податку на доходи з військових.

"Якщо рахувати без надходжень від військовослужбовців, то маємо збільшення на 17,3% - це понад 314 мільйонів гривень. Приріст відбувся за рахунок декількох джерел – податки на доходи з фізичних осіб та єдиний податок".

На 1 січня 2024 року у загальному фонді обласного бюджету залишилося 15 мільйонів 976 тисяч гривень, сказав Сергій Шеремет. Ці гроші розподілять на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, заходи з мобілізаційної підготовки та облаштування приміщення, яке планується до використання для укриття населення. На підтримку Сил безпеки і оборони України з цієї суми витратять 11 мільйонів гривень.

"Поки що без конкретики. Протягом року ми ще маємо залучати залишки грошей на безпекові питання з наших місцевих бюджетів".