Часткова компенсація вартості української сільгосптехніки. Чи планують скористатись програмою аграрії Кіровоградщини

Ексклюзивно

Фермери з Кіровоградської області можуть скористатись державною програмою компенсації 25% вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва. Два роки, з початку повномасштабної війни, вона не працювала. Суспільне дізнавалось, як програма працюватиме нині.

Уряд відновив програму у березні, розповіла Суспільному керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова. До початку повномасштабного вторгнення РФ вона включала понад 200 вітчизняних виробників сільгосптехніки та 17 тисяч позицій техніки й обладнання.

"Передбачається збільшення переліку вітчизняної техніки, яку можна придбати із компенсацією. Ця програма дуже актуальна у контексті того, що ми зараз популяризуємо вітчизняного виробника. Адже гроші залишаються в Україні, працюють на виробника, а компенсація працює для аграріїв".

З її слів, на реалізацію програми у держбюджеті заклали один мільярд гривень.

"Аграрії, придбавши техніку, звертаються до уповноваженого банку – банк формує реєстр, перелік заявок, на які автоматично відбуваються компенсування".

Програму ухвалили 8 березня. Нині формують остаточний список банків-партнерів та визначають, яку техніку можна придбати, сказала Валерія Фурманова. Програма діятиме до кінця року.

Досвід участі в програмі компенсації господарства з Кіровоградщини

У фермерському господарстві з селища Першотравневе Кропивницького району понад 20 років вирощують зернові та технічні культури. Нині, зі слів фермера Володимира Костючка, техніку готують до посівної, початок якої запланували на кінець квітня-початок травня.

"Це такі культури, як соя, кукурудза, соняшник. Використовуємо вітчизняну техніку й закордонну. До повномасштабного вторгнення Росії наше господарство використовувало держпрограму щодо відшкодування вартості придбаної вітчизняної техніки".

Завдяки держпрограмі у Бердянську, показав, купили жатки.

"Крім цього, в рамках програми купували ще розкидачі виробництва "Оріхівсільмаш", який нині російські війська обстрілюють. Техніка слугувала нам близько п’яти років. Аналог коштував, мінімум, у 2-2,5 раза більше".
Володимир Костючок показав жатки, виготовлені в Бердянську. Фото: Суспільне Кропивницький

Розкидач добрив у господарстві з Першотравневого. Фото: Суспільне Кропивницький

Сівалки, сказав, купували у Кропивницькому. Використовують їх понад десять років.

"Вони себе показали надійно. У планах – придбати ще одну, вітчизняну, сівалку. Її орієнтовна вартість – до двох мільйонів гривень. Завдяки відновленню програми зекономимо близько 450 тисяч. Це досить суттєво".
Кропивницькі сівалки у господарстві з Першотравневого. Фото: Суспільне Кропивницький

Фермер вважає, що відновлення держпрограми компенсації 25% вартості української агротехніки підтримає не тільки сільгоспвиробників.

"Виробники отримують зарплату, сплачують податки – це гроші для держави. Крім того, з продажу сплачують податок на додану вартість".