Петиція про хвилину мовчання у Кропивницькому. Думки водіїв та представників міської ради

. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому пропонують зупиняти транспорт під час щоденної загальнонаціональної хвилини мовчання. Таку ініціативу зареєстрували в єдиній системі місцевих петицій. Суспільне дізнавалось, що думають з цього приводу водії та у міській раді.

Зупиняти транспорт на дорогах Кропивницького в пам'ять про загиблих у російсько-українській війні пропонують щодня о 9:00. Це ініціатива Андрія Оліфіренка. Петицію він зареєстрував 3 жовтня. У ній автор пропонує впорядкувати щоденні хвилини мовчання.

"Пам'ять про загиблих має бути постійно вшанована, а їхній внесок у боротьбу за мир та свободу має бути визнаним та уважно врахованим. Ми закликаємо міську владу, транспортні компанії та водіїв приватного транспорту під час щоденної хвилини мовчання о 9:00 зупинити рух".

На 18 жовтня петиція про впорядкування щоденної хвилини мовчання набрала 114 голосів з 450 необхідних. Для голосування є ще місяць. Якщо петиція набере необхідну кількість голосів, її розгляне міськрада.

Нині про всеукраїнську хвилину мовчання у Кропивницькому сповіщають дзвони. Їх розмістили на центральній площі, де встановили пересувну Алею пам’яті зі світлинами містян, які загинули на війні з РФ.

Думка водіїв

Водій кропивницької маршрутки Ігор Поцелуйко підтримує таку ініціативу.

"Треба так все організувати, щоб це дійсно була хвилина пам'яті за загиблими на війні, а не просто зробили акцію і відзвітували. Ні, люди мають розуміти, що це таке, чому це зупинилось".

Вважає, зупинятись треба не тільки водіям, а й пішоходам.

"Ми можемо в цей час перебувати і в першій , і в другій смугах руху. Тобто, я вважаю, що транспорту треба зупинятися централізовано".

Водій Євген Чорненко сказав, якщо міська влада підтримає цю ініціативу, він зупинятиметься. На машині чоловік їздить на роботу та у справах.

"З такими водіями як ми проблем не буде. А от у громадському транспорті бувають пасажири різного контингенту: один кричатиме, що кудись поспішає, в іншого болітиме живіт, в третього будуть ще якісь проблеми".

Думка пішоходів

"Нам всім приходять сповіщення про хвилину мовчання. Це не важко зупинитись та вшанувати пам'ять загиблих воїнів, які віддали своє життя, щоб ми сьогодні могли вільно йти по вулиці", – вважає кропивничанка Анна Пшенична.

Валерія Цишевська сказала, знає, що в інших містах України під час хвилини мовчання зупиняються водії та пішоходи.

"Всі зупиняються і мовчать вшановуючи загиблих героїв. Я вважаю, що це важливо".

Думка перевізника та міської влади

Зупиняти маршрутки під час хвилини мовчання зможуть за умови, якщо буде алгоритм дій з дотриманням вимог безпеки дорожнього руху, сказав заступник голови обласної асоціації перевізників Дмитро Вінницький.

"Але, як це буде у будні, а саме у годину пік, коли всі поспішають на роботу чи у справах? Виникає питання, де саме повинна зупинитись машина: чи посеред дороги, чи обабіч має припаркуватись. Тобто є багато саме організаційних моментів, які повинні бути відпрацьовані з правоохоронними органами".

Начальник міського управління транспорту Віктор Житник сказав, щоб запровадити таку ініціативу, мають погодити це рішення з поліцією.

"У нас по місту їздить 70 одиниць транспорту комунального підприємства "Електротранс" та 170-180 приватних маршруток. Тому виникає питання, як це все буде відбуватися, коли будуть рухатись інші машини. Я вважаю, що однозначно будуть наслідки у вигляді дорожніх аварій".

Вважає, питання про зупинку під час щоденної хвилини мовчання потрібно розглядати на громадських слуханнях.

У патрульній поліції області поки цю ініціативу не коментують, сказав Суспільному речник Дмитро Поперешняк: "Поліція не може коментувати те, чого ще немає".