Конгрес місцевих та регіональних влад. У Кропивницькому обговорювали, як захистити критичну інфраструктуру

Конгрес місцевих та регіональних влад у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому вперше відбувся конгрес місцевих та регіональних влад при президентові України. Обговорювали, як захистити енергетичні об’єкти та водогін під час можливих блекаутів.

Перший заступник голови обласної адміністрації Павло Конопко сказав, що у пріоритеті — захист об’єктів критичної інфраструктури області.

Павло Конопко розповів про результати перевірки місцевих мереж мобільного зв’язку.

"Для безперебійного надання послуг у разі можливої відсутності енергопостачання, на жаль, Національною комісією зафіксовано, що мобільні оператори України не готові до тривалих блекаутів".

Також заступник голови обласної адміністрації звернув увагу учасників конгресу на захисті водогону "Дніпро-Кіровоград”, який забезпечує водою понад 430 тисяч споживачів області.

"Стале функціонування об’єктів водопостачання, водовідведення неможливе без стабільного енергозабезпечення. Аварійні та екстрені відключення електроенергії призводять до частоти виникнення аварійних ситуацій на мережах водопостачання, а саме гідроударів".

Розповів, розробили план захисту об’єктів критичної інфраструктури, провели їх перевірки.

"Не вирішено НКРЕКП питання про внесення доповнень до інвестиційної програми "Кіровоградобленерго” на 2023 рік у частині забезпечення енергостійкості та захисту об’єктів критичної інфраструктури. Не забезпечено з боку ТОВ "Офістайм”, яке є власником повітряних ліній напругою 150 кіловольтів, виконання заходів з приведення їх до належного технічного стану".

Сказав, для перевірки фактичного виконання заходів з їх захисту відсутній доступ до енергетичних об’єктів, що перебувають на балансі "Укрзалізниці”.

За його словами, для контролю за такими об’єктами створили регіональний штаб з представників влади та підприємств.

В області облаштовані 732 "пункти незламності”, які перевірені, забезпечені паливно-мастильними матеріалами для роботи до семи діб в автономному режимі у разі виникнення блекауту.

Як розповів керівник пресслужби обласної адміністрації Дмитро Кобець, учасниками конгресу стали 300 людей, третина з них – онлайн. Тривав конгрес дві години.