За 2022 рік на ВІЛ/СНІД захворіли майже пів тисячі жителів Кіровоградщини

Тестування на ВІЛ у Кропивницькому / 28 листопада 2022 року. Фото: Суспільне

У Кіровоградській області кількість хворих на ВІЛ/СНІД упродовж 2022 року збільшилася на 452 людей – до 3341. Про це під час звіту голові обласної ради Сергію Шульзі розповіла директорка обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Галина Божок. Серед людей з ВІД-позитивним статусом – майже сотня дітей.

За інформацією Галини Божок, антиретровірусну терапіюМетод лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу, що полягає у одночасному застосуванні хворими кількох препаратів. в області отримують 2962 хворих. На обліку в Центрі перебувають 221 дитина, 98 з яких мають статус ВІЛ-інфікованих. Статус решти, 123 дітей, визначатимуть за результатами досліджень.

Як передається ВІЛ

ВІЛ-інфекція потрапляє від інфікованої до неінфікованої людини

  • через кров: контакт та потрапляння її на слизові оболонки чи у відкриті рани. Наприклад, татуювання та пірсинг нестерильними інструментами, переливання крові та її препаратів чи трансплантація органів від нетестованих донорів, бійки до крові;
  • від матері до дитини: під час вагітності, пологів та годуванні груддю, якщо жінка не знає про свій ВІЛ-статус;
  • статевим шляхом.

Це інформація від головної санітарної лікарки регіону Надії Оперчук.

Що відомо

За даними Надії Оперчук на 1 грудня 2022 року, на диспансерному обліку в області перебували 3445 ВІЛ-інфікованих, що на четверо людей більше ніж 2021 року, та 1280 хворих на СНІД, що на троє людей менше ніж 2021 року. Найбільша кількість випадків ВІЛ-інфекції зареєстрована у жителів регіону 25-49 років. Серед ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, що перебувають на обліку в медзакладах Кіровоградщини, 69,3% інфікувались статевим шляхом, 11,3% – під час вживання наркотиків шляхом ін’єкцій, 6,4% – від ВІЛ-інфікованої матері до дитини.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб