Перейти до основного змісту

У Харківській області щодо 13 членів МСЕК відкриті кримінальні провадження

На 2 грудня у Харківській області 13 членів медико-соціальної експертної комісії перебувають під слідством.

Про це під час брифінгу повідомила директорка обласного департаменту охорони здоров’я Тетяна Деменко.

"Члени МСЕК, на яких будуть кримінальні провадження — їх нині 13, але буде ще більше, — вони точно не будуть брати участь в експертних командах", — сказала посадовиця.

Заступниця керівника ОВА Олена Логвинова додала, що ті медики, які перебувають під слідством, відсторонені від роботи.

За словами Тетяни Деменко, на Харківщині починають формувати експертні команди, що працюватимуть замість МСЕК. З 3 грудня почнеться робота з кадрами, зазначила директорка облдепартаменту.

"Хочу наголосити, що голови МСЕКів, з усіх 26 відділень, це закріплено у постанові, не мають права брати участь в експертних командах, які будуть створені на базі кластерних і надкластерних (?) лікарень. Тобто вони можуть працювати тільки лікарями. Це стосується лише голів. Інші члени МСЕК мають право бути членами експертних команд", — сказала Тетяна Деменко.

За її словами, команда МСЕК налічувала 157 працівників.

Ліквідація МСЕК на Харківщині: що відомо

28 листопада депутати Харківської обласної ради проголосували за припинення роботи обласного центру медико-соціальної експертизи шляхом приєднання до обласної лікарні.

Напередодні сесії було засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства. Там повідомляли, що усіх працівників МСЕК переведуть у штат обласної лікарні на посаду лікарів.

Що відомо про реформу МСЕК

Президент Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Темою були розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалило низку рішень, зокрема цифровізацію, ліквідування МСЕК до кінця року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців.

МОЗ України вже розпочало перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності чоловікам віком від 18 до 60 років, прийнятих під час воєнного стану. Переглянуто понад 90 тисяч справ і розпочато співпрацю з правоохоронними органами, що призвело до затримань і вручення підозр, але цих результатів недостатньо.

В результаті, звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ, інших пов'язаних інститутів і співробітників, які відповідали за цей напрям.

Генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку. Це сталося на тлі розслідувань у зв’язку з поширенням інформації про те, що 50 прокурорів Хмельницької області незаконно отримали статус інвалідності.

28 жовтня Кабінет міністрів дозволив МОЗ покласти права та обов'язки Центральної МСЕК на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

Топ дня

Вибір редакції