Перейти до основного змісту

Скульптор "Тузлівських лиманів" Тарас Шевченко загинув не на фронті, а через стан здоров'я

Оновлено
Скульптор Тарас Шевченко відкриває гіпсову скульптуру "Дедал", 2020 рік. Facebook/Національний природний парк "Тузлівські лимани"

Новина оновлена 27 березня 2025 року о 20:01: Військовий, скульптор і працівник Національного природного парку "Тузлівські лимани", 25-річний Тарас Шевченко, загинув 9 березня.

Як раніше повідомляв співробітник НПП "Тузлівські Лимани" Іван Русєв у Facebook, хлопець загинув на фронті — про це написали українські медіа, а також таку інформацію опублікувало Суспільне Культура.

"Не стало молодої, неймовірно світлої людини, видатного скульптора Української Бессарабії. Його вбила війна, на яку для захисту країни він одразу пішов разом з батьком Олександром, як вторглась в нашу країну рашистська навала", — написав Русєв.

Пізніше, мати хлопця повідомила про те, що смерть настала не внаслідок бойових дій та не на фронті, а через стан здоров'я в Одесі.

"(Мати хлопця Людмила) каже, що це сталося в неї на очах. І що його вбила не війна, а байдужість інших. Бо за кілька місяців до цього Тарас самовільно залишив частину — через те, що йому було потрібне лікування", — розповідає її історію hromadske.

У інтерв'ю виданню мати розповіла, що син мав проблеми зі психологічним здоров'ям. Зокрема два тижні в липні він провів у психіатричній лікарні, та стан Шевченка не покращився. Батьки у інтерв'ю говорять про те, що син мав пройти повторне ВЛК, однак "натомість мали перекинути у 126 бойову бригаду, яка, зокрема, воювала у Кринках".

За словами матері через стан здоров'я хлопець 11 серпня 2024 року вирішив самовільно залишити частину та самостійно ліг у лікарню.

"У свідоцтві про смерть вказано, що причиною стали інтоксикація та гострий панкреатит. У Тараса проблеми з травленням були й раніше: у 2019 році він також лікував гастрит. Батьки переконані, що важкий ментальний стан сина значно посилив його інші хвороби", — пише hromadske.

Скульптури Тараса Шевченка

На рекреаційній ділянці "Тузлівська Амазонія", яка є частиною однойменного національного природного парку, у 2020 році Шевченко виготовив скульптуру "Дедал", що зображує кучерявого пелікана в натуральну величину.

Для основи скульптури використали бетонні блоки, які залишилися на території з часів радянського військового полігону. Сам "Дедал" виготовлений з гіпсу.

До 10-ї річниці НПП "Тузлівські лимани" Тарас Шевченко також виготовив у 2020 році скульптуру Скіфської баби з граніту, яку встановили на артоб'єкті "Скіфський курган".

Крім того, Шевченко виготовив у 2021 скульптуру бабака, розташовану на березі лиману Шагани. Скульптуру встановили, щоб нагадати людям про види, що зникають, важливість налагодження добросусідських взаємин людини і природи.

Скульптура бабака, виготовлена Тарасом Шевченком. Facebook/Національний природний парк "Тузлівські лимани"

Уперше новина була опублікована і10 березня о13:20 з помилковою інформацією із посиланням на співробітників музею. У ній значилося, що Тарас Шевченко загинув на війні.

Суспільне Культура просить вибачення за розповсюдження неперевіреної інформації.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції