Перейти до основного змісту

K-поп, построк, Бейонсе і український андеграунд — що слухала редакція Суспільне Культура

K-поп, построк, Бейонсе і український андеграунд — що слухала редакція Суспільне Культура. Колаж — Вікторія Желєзна/Суспільне

Spotify стали останньою популярною музичною платформою, яка видала свої підсумки року.

Команда диджиталу Суспільного слухає музику не лише на Spotify, але дуже любить її, тому зібрала для вас список музики, яку слухала найчастіше цьогоріч.

У списку — фанати "Євробачення", к-поп, український андеграунд і вічна класика 90–00-х. Слухайте все це в нашому плейлісті на Spotify.

Катерина Яковленко, головна редакторка сайту "Суспільне Культура"

Музичний топ Катерини Яковленко. Колаж — Вікторія Желєзна/Суспільне

— Мабуть, не дивно, що дві пісні із топової п'ятірки — це пісні "Євробачення" різних років, а першу позицію обіймає Dizzy від Olly Alexander, яка була моєю особистою піснею-фавориткою конкурсу. І хоча він не посів верхніх сходинок, у чарті мого серця він точно входить у топ.

Серед пісень також нові треки Billie Eilish та Eminem, які цього року випустили сольні альбоми. Альбом Billie Eilish Hit Me Hard and Soft вважаю одним із найкращих цього року. Він про ніжність прощання, часом болючу і невідворотну.

З Eminem все просто — це моє підліткове натхнення та любов до сторителінгу.

Завершує топову п'ятірку пісня Sheetel та Renie Cares, у якій просто не можна не закохатися у вокал обох виконавців та те, як звучить українська поезія.

Анна Погребна, головна редакторка соцмереж Суспільного

Музичний топ Анни Погребної. Колаж — Вікторія Желєзна/Суспільне

— Паліндром вже другий рік підряд у моєму топі на першому місці. Мені здається, що його пісні найкраще описують мій стан, і він не завжди сумний, ніт. А щодо пісень — то просто вірусні пісні частіше потрапляли в плейліст, а також під настрій. Що це були за періоди в житті — я промовчу.

Юля Ткачук, музична журналістка, авторка проєкту Artилерія

Музичний топ Юлі Ткачук. Колаж — Вікторія Желєзна/Суспільне

— Судячи з мого топу я — фанатка YUVI. Але і справді, її альбом "Спомина любову" для мене один із найкращих в році, а минулорічний фіт з Антоном Крамером є ідеальним прикладом того, як треба писати пісні про кохання.

Я не знаю, скільки разів я слухала "Я — це ти" від Sheetel та Renie Cares (ДУЖЕ багато), втім, про цей трек вже сказала Катя.

А от Willow я перевідкрила для себе з альбомом Empathogen, який, мабуть, мій найулюбленіший серед світових цьогоріч. Цікаво, що в п'ятірці виконавців у мене одні жінки. Дякую Бейонсе за такий Girls Power.

ТУЧА, артистка, ведуча "Слей Шоу"

Музичний топ ТУЧІ. Колаж — Вікторія Желєзна/Суспільне

— Я зібрала феменін-енерджі-бінго: зухвала, грайлива сексі-музика від жінок, які мене надихають своєю творчістю. І так, я там теж є — бо хто ж, як не я, надихаю себе найбільше?

Вінстон Вон, музичний журналіст

Музичний топ Вінстона Вона. Колаж — Вікторія Желєзна/Суспільне

— Bar Italia — Punkt, Bar Italia — Sarcoustica. Минулорічний альбом гурту британської мисткині Ніни Крістанте мені зайшов настільки, що свою улюблену пісню я переслухував раз за разом навіть у 2024 році. А з цьогорічної EP The Tw*ts я заслухав до дірок пісню Sarcoustica з дивними й чуттєвими струнними.

Xarakter — Норт Фейс. Київський художник і репер Влад Чехута перейшов на українську минулого року і за цей час встиг випустити два альбоми, які не сильно вписуються в сучасну "реп-гру". Мій фаворит — трек "Норт Фейс", з альбому "Волоцюга" — це нуарна картина сучасної України.

Микола Пацюк — 1%. Моя історія з Миколою Пацюком та його музикою тягнеться ще з перших його релізів на Soundcloud. А свій мініальбом "Грув", і, відповідно, пісню "1%" Микола випустив, якраз коли я закривав сесію в універі, тому моя батарейка була якраз десь на одному відсотку.

Плерома — Ригатня. Бідність, панк, електроклеш — ці всі слова резонували мені сильніше, ніж мали би. І хлопці з "Плероми" ідеально вловили мій песимістичний, але й веселий настрій цього року.

Анна Вітязь, SMM інстаграм-сторінки Суспільне Культура

Музичний топ Анни Вітязь. Колаж — Вікторія Желєзна/Суспільне

— Я дуже засмучена своїм Spotify Wrapped, бо таке відчуття, що це статистика за січень 2024 року, а не за весь рік. Наприклад, я слухала трек Love You To Death — Type O Negative 72 рази поспіль і його навіть немає в топі. Я користуюся Spotify Pie, і з їхньою статистикою я згодна повністю.

Валєра Дичаківський, тікток-креатор Суспільного

Музичний топ Валєри Дичаківського. Колаж — Вікторія Желєзна/Суспільне

— Espresso — хіт року, він лунав звідусіль. Це girly-pop, якого давно не вистачало світовій музиці.

Exes — недооцінений хіт Тейт Макрей з її другого альбому. Коли душа просить танцю або хочеться відчути "main character" вайб, то вмикаю її.

За Teresa&Maria і пояснювати не треба. Те, який культурний резонанс зробив виступ цих двох артисток на "Євробаченні" should be studied!

It’s ok I’m ok — один зі свіжих хітів Тейт Макрей, який змушує тебе вриватись у день і бути його королем/королевою!

Greedy — торік весь тікток був у цій пісні, а я й досі його слухаю. Без зайвих слів — ХІТЯРА!

Поліна Горлач, редакторка стрічки новин та оглядачка культури азійських країн Суспільне Культура

Музичний топ Поліни Горлач. Колаж — Вікторія Желєзна/Суспільне

— Мій плейліст в AppleMusic майже повністю складається з корейської, японської чи тайської музики.

Пісня Impossible від к-поп-гурту RIIZE та CoolAs від Кі з гурту SHINee приємні, досить легкі та ненав'язливі. Обидві добре слухати зранку, коли хочеться зарядитися енергією. No matter what the angle/I’ll be lookin' great though — і вже хочеться любити себе трошки більше.

Усі інші пісні вийшли ще минулого року, але якось одразу полюбилися. Наприклад, TRICKY HOUSE від xikers, на мою думку, найкращий дебютний трек від к-поп-гурту у 2023 році; PARANOIA, яку створили для гри League of Legend, люблю за чудовий вокал Бекхьона з гурту EXO. А GET LIT від Stray Kids дозволяє по-іншому поглянути на творчість цього колективу. Тому її цікаво знову і знову переслухувати.

Ніка Сікач, шеф-редакторка цифрового контенту Євробачення Україна

Музичний топ Вероніки Сікач. Колаж — Вікторія Желєзна/Суспільне

— Я люблю класику, тому в моєму топі аж дві пісні *NSYNC. Дякую "Дедпулу та Росомасі", що познайомили молодь з раннім Тімберлейком.

За другим місцем одразу можна зрозуміти мою посаду. Заслухували з сином Артема Котенка нон-стопом. Чудова пісня, чудовий голос і чудовий хлопець. Третє місце на "Дитячому Євробаченні 2024", але мало б бути перше!

Пісню "Дурень" я дуже гучно співаю в машині, коли мені потрібно скинути напругу і подолати стрес. Як ви розумієте, цього року стресу було багатенько. Ну і Тейт Макрей — гарна пісня, але я навіть не думала, що слухала її так часто, бо топартист в мене — Бейонсе, і от її Renaissance я слухала весь рік, навіть придбала вініл.

Міша Тихіше, режисер монтажу диджиталу Суспільного, музикант

Музичний топ Міша, Тихіше!. Колаж — Вікторія Желєзна/Суспільне

— Важко сказати, що це прямо топ, і думаю, статистика показує некоректні результати. От Pixies усього дев'ять разів за рік слухав.

Скоріш дуже багато різного і нового для себе за рік почув. Але так, найбільше слухав Radiohead.

The Rasmus для мене суперностальгійний вайб відкриває: мама постійно слухала, коли я був малим. Про інші гурти, думаю, навіть пояснювати не треба.

Тетяна Федорнак-Чорна, лінійна продюсерка диджиталу Суспільного

Музичний топ Тетяни Федорнак-Чорної. Колаж — Вікторія Желєзна/Суспільне

— Я внутрішньо не погоджуюсь із підрахунком Spotify. Ну не слухала я цього року багато Тайлера і Sault! Можливо, це рахується певним чином через прослуховування альбомами.

І дійсно, я так люблю слухати й тут погоджуюсь з першістю гурту Shame та висвітленням у топі Unkle. Але! Також цього року я багато слухала власних добірок. Й це мало би відобразитись на топі пісень, але якось тут теж почуваюсь ошуканою.

Взагалі мені здається, що у мене складні взаємини з цим стримінгом. Він не відчуває моїх музичних потреб і його пропозиції часто мене харять.

Слухайте плейліст улюбленої музики року від редакції Суспільне Культура на Spotify:

Більше

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня

Вибір редакції