Перейти до основного змісту

Трансгендерна жінка здобула рекордну компенсацію після примусової електрошокової терапії

Лінґер. The Guardian

У Китаї трансгендерна жінка відсудила рекордну компенсацію в лікарні, яка без згоди здійснила над нею кілька сеансів електрошокової терапії.

Про це пише The Guardian.

Народний суд округу Чанлі в місті Циньхуандао, що в провінції Хебей, схвалив рішення про виплату 60 000 юанів (8 278 доларів) 28-річній Лінґер. ЛГБТК+активісти вважають це перемогою в боротьбі за права трансгендерних людей у Китаї.

Справа Лінґер — це перший випадок, коли трансгендерна людина виграла судовий процес проти використання практики електрошоку в Китаї. Постраждала сподівається, що це допоможе іншим представникам спільноти ЛГБТК+ відстоювати свої права, зокрема в медичних конфліктах. Вона додає, що в Китаї ситуація для трансгендерних людей не дуже оптимістична, адже ця соціальна група не має достатнього захисту.

Лінґер потрапила до лікарні в липні 2022-го — після невдалого камінгауту. Напередодні вона зізналася батькам у своїй трансгендерності: при народженні Лінґер була записана чоловіком, але ідентифікує себе як жінку. Батьки дівчини вкрай негативно сприйняли її гендерну ідентичність і, вирішивши, що донька ментально нестабільна, відправили її до психіатричної лікарні.

У лікарні Лінґер поставили діагноз "тривожний розлад і дискордантна сексуальна орієнтація", незважаючи на те, що її так званий розлад стосувався гендерної ідентичності, а не сексуальної орієнтації (Лінґер вважає себе гетеросексуальною). Пацієнтку утримували там протягом 97 днів і виконали сім сеансів електрошоку.

"Це завдало серйозної шкоди моєму тілу. Я щоразу втрачала свідомість під час цих процедур. Я не погоджувалася на це, але у мене не було вибору", — каже Лінґер.

За її словами, електрошок спричинив постійні проблеми з серцем, які потребують медикаментозного лікування.

Що про це каже китайський закон

Лінґер подала судовий позов проти лікарні: заявила, що внаслідок лікування були порушені її особисті права.

Китайський закон про психічне здоров'я каже, що людей не можна через примус психіатрично лікувати, якщо вони не становлять загрози для безпеки себе або інших.

На свій захист лікар Лінґер заявив, що вона може становити ризик для безпеки своїх батьків, якщо вони накладуть на себе руки через гендерну ідентичність доньки.

Наразі лікарня відмовляється від коментарів.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня

Вибір редакції