Перейти до основного змісту

Секс із роботом, чиста злість і сопельки у слоумо — Badwor7h про дебютний альбом HDpi*doRezka

Секс із роботом, чиста злість і сопельки у слоумо — Badwor7h про дебютний альбом HDpi*doRezka. Колаж — Вікторія Желєзна/Суспільне

Київський саундпродюсер та DJ Badwor7h 18 жовтня випустив свій дебютний альбом HDpi*doRezka.

Це жива, наповнена, по-хорошому крейзі робота, яка наочно показує Badwor7h вже не як перспективного електронного артиста, а як того, хто розуміє і знає ціну собі та своїм скілам.

У межах проєкту Artилерія Юля Ткачук поставила кілька запитань Дмитру про дебютний альбом, амбіції та розвиток електронної сцени в Україні.

У дебютному альбомі ти вирішив зосередитись на напрямі, який знаєш найкраще — це електронна музика. Ти поєднуєш різні стилі та сміливо експериментуєш у ньому, а цей альбом, як на мене, викристалізував твій стиль. Розкажи, будь ласка, чому вирішив відійти від вокалів і репу та зробити повністю електронний альбом?

Насправді я ні від чого не відходив. Треки з цього альбому були поступово написані десь впродовж останнього року. Передусім мої виступи — електронні DJ-сети, тож я пишу музику для них регулярно. А коли матеріал накопичився, я обрав те, що об'єднується, та запакував у концепт.

Опиши смислову концепцію та візуальну естетику альбому HDpi*doRezka.

Усе дуже в лоб — це агресивні треки (pi*doRezka) найвищої якості (HD).

Через відсилання на всім відому піратську платформу народилась і ідея для візуалу: спам, нав'язлива реклама, інформаційне сміття, купа попапів із різноманітними закликами до дій, застарілі (Frutiger Aero) та сучасні стилі, безсоромно поєднані на одній сторінці.

Опиши кожен трек альбому асоціацією.

  • GIMME ALL — DJ-батли 90-х.
  • DISRUP7 — нахабна похідка.
  • LAZER 7RACK w/ SAGE D. — заходиш в дискоклуб 90-х напереваги з ультразвуковою базукою.
  • OH BABY — секс із роботом.
  • JUS4DAHOOD — жаба.
  • FRUI7Y LOOPS S7UDIO w/ SVZZ — у слоумо отримав у пику молотком і течуть сопельки.
  • DRILL ME MAYBE w/ KØRPER — граєш в аркадний автомат на вечірці типу "КУБ".
  • F U — чиста злість.

Розкажи трохи про процес написання альбому: скільки і як працював над ним?

  • GIMME ALL — написався за два "присісти", один з яких — в інтерсіті "Київ — Дніпро", а фіналізував його у січні 2024-го.
  • DISRUP7 — теж написав у два "присісти" у квітні 2024-го. Дуже простий і короткий трек, тож не затягував.
  • LAZER 7RACK w/ SAGE D — було два заходи, після чого відклав роботу майже на пів року. Але ці пів року грав демо на виступах і чітко розумів, що його треба закінчити.
  • OH BABY — знову написано у два "присісти", дуже легко йшов. Дуже подобається, як вокальний семпл перетворюється на гіпнотичний синтезатор.
  • JUS4DAHOOD — черговий трек у два заходи після того, як вчив студентів свого курсу з продакшну крутити сучасні баси.
  • FRUI7Y LOOPS S7UDIO w/ SVZZ — для цього треку в мене була одна сесія з Ігорем, одна — самостійна, де я добив структуру.
  • DRILL ME MAYBE w/ KØRPER — дуже багато сесій та експериментів. Існує також альтернативна більш ламана версія, яку я грав у подкасті для Ola Radio.
  • F U — дуже-дуже багато сесій, за які трек змінився і за саунд-дизайном і за швидкістю.

На диво, або ж через мої стандарти якості, альбом звучав цілісно без альбомного мастерингу. Тобто всі 8 треків вже зі станка були майже однаково гучні та схожі за характером звучання.

У альбомі також є три треки-співпраці. Поділись, як створювали ці спільні роботи та трохи розкажи про колег, з якими ти працював.

  • SAGE D. — талановитий саундпродюсер з Копенгагену, про якого мені розповів COIDO, з яким у співпраці мав би бути написаний F U. COIDO так прямо і сказав: "Вам треба заколабитись!", бо у нас схожий стиль — я з цим повністю згоден. Даніель любить олдскульні відсилання, свінг, перевантажені баси та UK-естетику. LAZER 7RACK — це початково його демо, яке я розвинув і закінчив.
  • SVZZ — одесит, який живе в Києві. Мені імпонувало його бажання зробити якісь пришелепкуваті ходи, щоб вони викликали реакцію: "Ну і дуристика!"
  • KØRPER — київський артист із бекграундом у драм-н-бейсі та техно, який зараз у лавах ЗСУ. Артур відправив мені демо ще у лютому 2023-го. А потім дуже довго, як я і казав вище, мене не влаштовувало звучання: хотілось розрядити цю напористість. Не сильно розрядилось, але, може, це й на краще.

У випуску Artилерії, який ми знімали з тобою майже два роки тому, ти говорив, що люди зараз потребують більш агресивної музики. По суті, твій альбом теж відображає тягу до більш агресивного звуку. Чи відстежуєш, як змінились ці бажання людей зараз?

У дискурсі між артистами останній рік помічав неодноразово обговорення того, що людям злість набридає. Мовляв, вистачає в житті — скільки можна ще? Я було вже почав у це вірити, але на виступах я незмінно бачу той самий запит.

Ну і мені думається, що на відміну від відверто злісних "F U" і "DRILL ME MAYBE", "GIMME ALL" та "LAZER 7RACK" — досить фанові треки. А вульгарний вокальний семпл у "OH BABY" чи дурнуватий у "FRUI7Y LOOPS S7UDIO" заземляють композицію, нагадуючи, що не злістю єдиною.

Вітаю тебе з очоленням редакторського плейліста новинок щоп'ятниці на Spotify! Ти показуєш, мабуть, один із найбільш стабільних показників росту як артист протягом цих років, підкріплюючи це співпрацями як з інді-артистами, так і з топами. Як ти думаєш, чи вдасться тобі зробити електронну музику в Україні більш масовою, популярною і бажаною? Чи є в тебе така амбіція?

Дякую! Мені цього всього хочеться, але мені здається, що тягар популяризації — здебільшого на редакторах плейлістів і радіо, організаторах івентів і кемпів. Це завдання нині непрості, з великими ризиками. Я ж обслуговую людей, що вже відкриті до електроніки. Серед моїх функцій — просто робити якісно, а не переконувати їх. А от бути пріоритетним представником української електроніки — так, хочу.

Наскільки відчутною є потреба в українських слухачів до експериментальної електронної музики? І якою ти хочеш бачити електронну сцену в Україні ще через два роки?

Потреба в плані масовості — досить помірна, але тим, у кого вона є, це конче потрібно. Через два роки хочу бачити нашу сцену якісно конкурентоспроможною на світовому рівні.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня

Вибір редакції