Організатори Олімпійських ігор 2024 попросили вибачення за травесті-пародію картини "Таємна вечеря" Леонардо Да Вінчі на церемонії відкриття.
Про це пише Reuters.
Організатори цьогорічних Літніх Олімпійських ігор у Парижі перепросили в християнської спільноти за пародійний номер, у якому взяли участь драг-артисти. Вони імітували картину Леонардо Да Вінчі "Таємна вечеря": сіли за стіл у тих самих позах, що й дванадцять апостолів перед розп'яттям Ісуса Христа на фресці італійського художника.
Консервативні політики та представники релігійних організацій розкритикували номер, розцінивши його як висміювання та неповагу до християнської віри.
Прессекретарка Олімпіади Анн Дескамп заявила, що команда не мала наміру показати неповагу до будь-якої релігійної групи, а церемонія відкриття лиш намагалася продемонструвати толерантість суспільства.
"Ми вважаємо, що досягнули цієї мети. Якщо люди образилися, нам дуже шкода", — сказала вона.
Художній керівник церемонії відкриття Томас Джоллі, своєю чергою, пояснив, що сцена не була натхненна "Таємною вечерею" — натомість зображала язичницьке свято богів Олімпу.
"Ви ніколи не знайдете в моїй роботі бажання очорнити когось або щось", — підкреслив Джоллі.
Про церемонію відкриття Олімпіади-2024
26 липня офіційно відкрили Літні Олімпійські ігри 2024. У столиці Франції був дощ, але погодні умови не завадили урочистостям. Церемонія відкриття тривала близько чотирьох годин.
Вперше в історії Олімпіади захід відбувався на човнах, які пливли річкою Сена з представниками кожної країни на борту. Загалом участь в церемонії відкриття Олімпіади-2024 взяли понад 10,5 тисяч олімпійських атлетів з 206 країн світу.
Український прапор на церемонії доручили тенісистці Еліні Світоліній та плавцю Михайлу Романчуку.
На відкритті Олімпійських ігор відбулося кілька курйозів. Наприклад, представник делегації Нігерії, за інформацією The Associated Press, не дозволив жіночій збірній з баскетболу перебувати на човні делегації.
Окрім цього, організатори представили Республіку Корея "Корейською Народно-Демократичною Республікою", що є відповідником для назви КНДР.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media