27–28 липня в музейному просторі "Окольний замок" відбудеться IV Міжнародний літературний фестиваль "Фронтера". Учасники фестивалю — українські та іноземні письменники, які говоритимуть про роль літератури в час війни, а також зміни, яких зазнають поезія та мова внаслідок воєнних дій.
Про це повідомляють організатори.
Фокус-темою фестивалю є "Зміна ролей", тож програма охоплюватиме дискусії про зміну ролей письменників у воєнний час, документування дійсності, поезію та мову, що трансформується під впливом війни, а також про важливість культурної дипломатії.
Цього року фестиваль "Фронтера" пропонує оновлений формат з акцентом на значення літератури у повоєнні часи. Відвідувачі зможуть насолодитися не тільки літературними читаннями, але й різноманітними заходами, такими як вистава, стендап, літературні шоу та перформанси.
Серед учасників: Малґожата Реймер, Юлія Федорчук, Ришард Купідура (Польща), Фабріс Депре (Франція), Ана Франса (Португалія), Ґієм Колом П'єя, Марія Сеновія (Іспанія), Юрій Іздрик, Ірена Карпа, Євгенія Кузнєцова, Марічка Паплаускайте, Дмитро Лазуткін, Остап Сливинський, Ростислав Семків, Ія Ківа, Макс Кідрук (Україна) та інші.
У програмі фестивалю — вистава "Тичина: Феномен доби", яку представить театральний колектив DakhTrio. Також відбудеться ранковий стендап від Сергія Чиркова, співведучого популярного подкасту "Запах слова" та учасника YouTube-шоу "Ебаут". Літературне "Хто Зна Шоу" запропонує гостям фестивалю веселу та інформативну розвагу, а творча спілка Phill it представить свій перформанс.
Усі заходи фестивалю будуть відбуватися з дотриманням стандартів безпеки, включно з наявністю просторого укриття для відвідувачів на випадок повітряної тривоги.
Програма фестивалю
- субота, 27 липня
12:30–12:50
Відкриття IV Міжнародного літературного фестивалю "Фронтера" за участі Елли Яцути та Остапа Сливинського
13:00–13:50
"Як повʼязані українська та романські літератури? ": лекція Ростислава Семківа
14:00–14:55
"Погляд ззовні: писати про інші культури попри відстань і стереотипи": Ана Франса (Португалія), Ґієм Колом П'єя (Іспанія), модератор — Андрій Ферт.
15:00–15:50
"Вони розвалили СРСР. Волинські шістдесятники у протистоянні русифікації та окупації України": Леся Бондарук та Богдан Паска.
16:00–16:55
Публічне інтерв'ю Богдани Романцової з Євгенією Кузнєцовою
17:00–18:15
"Література проти тиранії": розмова про тексти та диктаторські режими. Учасники та учасниці розмови: Макс Кідрук, Інна Білоножко, Малґожата Реймер (Польща), модератор — Макс Щербина.
18:30–19:25
"Потяг прибуває за розкладом": бесіда з Марічкою Паплаускайте, модератор — Тарас Малий.
19:30–20:25
"Про життя і літературу з Іреною Карпою", модераторка — Елла Яцута.
20:45–21:45
Вистава "Тичина: Феномен доби" від DakhTrio
- неділя, 28 липня
10:00–10:40
Ранковий стендап Сергія Чиркова
11:00–11:55
Перекладацька майстерня "Чого не може ґуґл-транслейт?". Учасниці розмови — Євгенія Кузнєцова, Анна Марховська, модератор — Микита Москалюк.
12:00–13:25
"Література і документування дійсності": Малґожата Реймер (Польща), Марічка Паплаускайте, Фабріс Депре (Франція).
13:30–14:25
"Навіщо вірші?": говоритимуть Юлія Федорчук (Польща) та Ія Ківа.
14:30–15:55
"Хто гучніше? Російсько-українська інформаційна війна у європейському просторі": розмова Ірени Карпи, Марії Сеновії (Іспанія), Ришарда Купідури (Польща) за модерації Антона Лягуші.
16:00–16:55
"Поміж сирен": розмова та читання. У ній візьмуть участь Остап Сливинський, Марина Пономаренко, Дмитро Лазуткін.
17:20–18:50
Літературне "Хто Зна Шоу": Макс Кідрук, Богдана Романцова, Яна Брензей, Макс Щербина, Сергій Мус.
19:15–20:30
Вечір з Юрієм Іздриком.
20:45–21:30
Перформанс творчої спілки Phill it.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media