Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування, згідно з яким понад 70 % українців підтримують рівні права для представників ЛГБТК+.
Про це йдеться у звіті від 17 червня.
Попри те, що показники 2024 року порівняно з попередніми роками змінилися несуттєво, дослідники зазначають, що ставлення українців про питань ЛГБТК+ покращується.
Хоча в Україні зберігається досить істотна частка тих, хто ставиться негативно (32 %, у 2023 році їх було 34 %), але їхня кількість зменшилась шляхом збільшення кількості тих, хто не може визначитися зі своєю позицією.
Водночас сумарна кількість тих, хто ставиться байдуже / невизначено / позитивно — 68 %, тобто це більшість населення країни (хоча переважає саме байдуже ставлення — 47 % (у 2023 році їх було 66 %).
Водночас 70,4 % опитаних вважають, що представники ЛГБТК+ повинні мати ті самі права, що й решта громадян — це на 3,1 % більше, ніж у 2023 році, та на 6,7 % більше, ніж у 2022-му.
Навіть серед тих, хто загалом негативно ставиться до ЛГБТК+, 51 % погоджуються, що вони повинні мати однакові з усіма громадянами права.
А запровадження реєстрованого цивільного партнерства підтримує 28,7% опитуваних, байдуже ставляться до цього 25,6%, негативно — 35,7%.
Дослідники зазначають, що більш позитивне ставлення традиційно демонструють жінки та молодь — зокрема цивільні партнерства підтримує 32,3% жінок та 37,3% молодих людей віком 18-29 років.
Висновки дослідження можна прочитати тут.
Опитування проводили з 26 травня до 1 червня.
Методом телефонних інтерв'ю (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2011 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (підконтрольна уряду територія).
Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України. У вибірці не враховували жителів територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас із 2011 респондентів 44 до 24 лютого 2022 року проживали на території, яка зараз окупована), а також опитування не проводили з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media