Учасники гурту АВВА отримали лицарські ордени від короля Швеції

Учасники гурту ABBA отримують Королівський орден Вази у королівському палаці у Стокгольмі, 31 травня 2024 року. Getty Images/HENRIK MONTGOMERY/TT/TT News Agency/AFP

Учасники попгурту ABBA — Бенні Андерссон, Анні-Фрід Рейс (Лінгстад), Бьорн Ульвеус та Агнета Фельтскуг — отримали ордени Вази від короля Швеції Карла XVI Густава.

Про це повідомляє Dagens Nyheter.

Шведський король Карл XVI Густав та королева Сільвія відзначили лицарськими орденами 13 діячів, серед яких четверо музикантів гурту ABBA, а також артистка Єва Рюдберг, нобелівські лауреати Сванте Паабо та Енн Л'юльє, соціальний працівник Беттан Бйовальд, менеджер бізнес-напрямку Томас Шьострем та інші.

Учасники гурту ABBA стали кавалерами I класу Королівського ордену Вази — "за видатні досягнення у шведському та міжнародному музичному житті".

"Нагороди, які ви отримуєте сьогодні, – це подяка Швеції за ваш внесок у розвиток країни", — сказали музикантам під час церемонії вручення відзнак.

Також цьогоріч виповнюється 50 років відтоді, як гурт ABBA переміг на "Євробаченні" з піснею Waterloo, здобувши світову популярність.

Що відомо про шведський лицарський орден

Королівський орден Вази — шведський лицарський орден, яким нагороджують громадян Швеції за заслуги перед державою та суспільством.

Орден був заснований у 1772 році королем Густавом III для увічнення імені родоначальника шведської монаршої династії Густава I Вази. Відзнака не мала обмежень за народженням чи освітою і тому її могли вручити будь-кому.

Лицарські ордени вручаються за особливі заслуги в різних сферах, таких як військова служба, державна служба, культура, наука та благодійність. Нагородження орденом шведів, які не є членами королівської родини, скасували в 1975 році. Тоді шведів вирішили не нагороджувати, щоби забезпечити рівність усіх громадян країни.

Парламент Швеції відновив церемонію у 2022 році. Цьогоріч нагороду вручили вперше за майже 50 років.

Лицарський орден є найвищою нагородою Швеції за виняткові заслуги. Саме уряд офіційно вирішує, хто отримає нагороду, за пропозицією новоствореної орденської ради. Потім їх вручає король.

Що відомо про гурт АВВА

ABBA — це шведський музичний квартет, утворений у Стокгольмі в 1972 році.

Учасниками гурту є Б'єрн Ульвеус, Бенні Андерссон, Агнета Фельтског та Анні-Фрід Лінгстад, з ініціалів чиїх імен і утворилася абревіатура "ABBA".

Вважається одним з найуспішніших колективів за всю історію популярної музики. ABBA продали понад 380 мільйонів альбомів і синглів по всьому світу. Також гурт відомий перемогою на конкурсі "Євробачення-1974", де представляли Швецію.

ABBA офіційно розпався у 1982 році, а востаннє виступивши на публіці у 1986 році. У 2016 році шведські ЗМІ повідомляли, що учасники співали разом на приватній вечірці.

Серед найвідоміших пісень гурту:

  • Mamma Mia (1976)
  • Dancing Queen (1976)
  • Super Trouper (1980)
  • The Name Of The Game (1977)

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media