ШІ виявив 40 підроблених картин, виставлених на eBay, серед них — твори Моне та Ренуара

Ймовірно, фальшива картина Клода Моне, яка продається на eBay. eBay

Штучний інтелект виявив 40 ймовірних підробок серед картин, виставлених на продаж на платформі eBay: зокрема, фальшиві роботи Клода Моне та П'єра-Огюста Ренуара.

Про це повідомляє The Guardian.

Докторка Каріна Поповічі, фахівчиня з автентифікації творів мистецтва, за допомогою ШІ перевірила картини, які продаються на eBay. Наразі вона виявила 40 нібито сфальсифікованих робіт — і впевнена, що це лише "верхівка айсберга".

Серед них — картина "Ліс зі струмком", яку нібито написав Клод Моне, за ціною $599 тисяч.

"Я повністю гарантую, що це оригінальне полотно, написане олією 1867 року, підписане і датоване Клодом Моне. Картина не в ідеальному стані, і я не маю жодних відомостей про її походження, окрім того, що володію нею вже понад 20 років", — йдеться в описі до оголошення.

Окрім цього, штучний інтелект виявив "із високою ймовірністю фейкову" роботу Ренуара вартістю $165 тисяч. Продавець заперечує це звинувачення.

Поповічі очолює Art Recognition — швейцарську компанію, яка співпрацює над дослідженнями з Ліверпульським університетом і Тілбурзьким університетом у Нідерландах.

Її технологія використовує два типи штучних нейронних мереж для аналізу робіт художників у найдрібніших деталях — від мазків пензля до кольорової палітри. Art Recognition вже перевірила в такий спосіб 500 робіт у різних колекціях. За словами Поповічі, ця технологія суттєво полегшила ідентифікацію підробок в інтернеті.

З грудня 2023 року Каріна Поповічі неодноразово зверталася до офісів платформи у Великій Британії, Німеччині та США з проханням розглянути проблему "з усією належною серйозністю" — і все ще чекає на відповідь:

"Я так намагалася поговорити з ними. Дуже розчарована, що вони не відповідають. Я дійсно дуже стурбована цим. Вони несуть відповідальність. Вони не можуть просто вдавати, що не бачать того, що відбувається, тому що цього дуже багато. Є чіткі ознаки того, що там існує велика проблема".

Втім, на своєму сайті eBay стверджує, що користувачам заборонено виставляти на продаж підроблені предмети або несанкціоновані копії.

У коментарі The Guardian онлайн-платформа наголосила, що робить все можливе, щоб забезпечити автентичність товарів:

"Ми використовуємо багатошарові технології штучного інтелекту, професійно підготовлених розслідувачів eBay і програми захисту покупців. У 2022 році EBay проактивно заблокував публікацію 88 мільйонів підозрілих підробок, видаливши з платформи 1,3 мільйона товарів після перевірки експертів".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.medi