"Євробачення-2024": як виглядатиме сцена цьогорічного пісенного конкурсу у Швеції

Презентували сцену для "Євробачення-2024" у Швеції. Eurovision Song Contest/Peppe Andersson

Шведська телерадіокомпанія SVT, яка організовує "Євробачення-2024", показала сцену на Malmö Arena, де відбуватиметься цьогорічний конкурс. Над нею працювали майже шість місяців.

Фотографії сцени опублікували 25 квітня на сайті "Євробачення".

Сцена у формі хреста розміщена прямо посеред глядацької зали. Довкола розташовано 2 168 освітлювальних приладів, які попередньо програмували протягом чотирьох тижнів. А до стелі підвішено п'ять світлодіодних кубів.

Тож світлодіоди є основним компонентом у створенні сцени.

Також на сцені та над нею встановлено близько 1 000 квадратних метрів світлодіодних екранів: тільки підлогове освітлення має площу 186 квадратних метрів, а світлодіодний екран на задньому плані — 340 квадратних метрів.

Разом з цими кубами до стелі Malmö Arena підвішено 204 тонни технічного обладнання, яке переміщується за допомогою 196 підіймачів із різною швидкістю.

Eurovision Song Contest

Eurovision Song Contest

Eurovision Song Contest

Фредрік Стормбі, дизайнер зі світла, зазначає: "Віримо, що разом ми створили неочікувану та оновлену концепцію «Євробачення-2024», і з нетерпінням чекаємо, коли зможемо продемонструвати її по-справжньому!"

Артисти прилетять на репетиції "Євробачення" вже вранці в суботу, 27 квітня.

Що відомо про "Євробачення-2024"

68-й пісенний конкурс пройде у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали заплановані на 7 та 9 травня (Україна виступатиме у першій половині першого півфіналу під номером 5), а грандфінал — на 11 травня.

Цьогоріч внесли декілька змін у правила конкурсу. Наприклад, збільшиться час глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника 11 травня. Про решту нововведень читайте у матеріалі.

Україну представлятиме дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria. Вони виступлять у першому півфіналі шоу під порядковим номером 5. Наразі пісня українських виконавиць є однією з найпопулярніших серед композицій цьогорічних учасників "Євробачення": вона зібрала 4,7 мільйона переглядів на офіційному YouTube-каналі конкурсу.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media