Організатори "Євробачення-2024" оголосили про зміни в правилах конкурсу

. Фото: EBU

Організатори "Євробачення-2024" — шведський суспільний мовник SVT — оголосили про три зміни у правилах конкурсу, що відбудеться в Мальме.

Про це повідомляють організатори "Євробачення-2024".

Так, країни "Великої п’ятірки"Країни-засновниці та спонсори конкурсу: Франція, Німеччина, Іспанія, Італія та Велика Британія. Вони гарантовано потрапляють до гранд-фіналу "Євробачення" та Швеція як переможниця попереднього конкурсу вперше будуть наживо виступати під час півфіналів. У попередні роки показували короткі уривки з генеральних репетицій. Тепер три додаткові виступи в кожному з півфіналів будуть проходити в перервах між виходом на сцену інших виконавців.

У першому півфіналі 7 травня виступлять:

  • Німеччина;
  • Швеція;
  • Велика Британія.

У другому півфіналі 9 травня:

  • Франція;
  • Італія;
  • Іспанія.

"Ми вважаємо, що ця зміна дає країнам «Великої п’ятірки» та країні-господарці більш справедливі умови гри у гранд-фіналі, оскільки вони тепер мають можливість виступити «по-справжньому» на сцені у півфіналі. Це також перемога як для глядачів на арені, так і для глядачів вдома, оскільки вони зможуть побачити всіх виконавців, які змагаються цього року, наживо до гранд-фіналу", — сказала виконавча продюсерка "Євробачення 2024" Ебба Адіельссон.

Ще одна зміна стосується часу глядацького голосування у гранд-фіналі. У суботу, 11 травня, голосування розпочнеться безпосередньо перед початком виступу першого учасника. Глядачі вдома зможуть не чекати до завершення всіх виступів, аби віддати свої голоси — як це було з моменту запровадження публічного голосування в 1997 році (за винятком 2010 та 2011 років, коли голосування також розпочалося на початку дійства).

І третє нововведення: фани з країн, що не беруть участь в "Євробаченні", матимуть 24 години, щоб проголосувати за пісні, котрі їм до вподоби. Голосування для них почнеться перед початком кожного з живих шоу. Онлайн-голосування для решти світу розпочнеться одразу після завершення другої генеральної репетиції для кожного півфіналу та великого фіналу попереднього вечора та триватиме до початку живих шоу.

Коли пройде "Євробачення"

68-й пісенний конкурс відбудеться у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали заплановані на 7 та 9 травня (Україна виступатиме у першій половині першого півфіналу), а грандфінал — на 11 травня.

Україну представлятиме дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria — вони перемогли у нацвідборі.

Саме цим виконавицям українці віддали найбільшу кількість голосів у застосунку "Дія". Попри тимчасові збої у додатку загалом 1 167 176 українців проголосувало за учасників.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери "Євробачення".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media