З Google звільнили 28 працівників, які протестували проти контракту з ізраїльським урядом

Контракт Google передбачав надання послуг хмарних обчислень та інструментів ШІ Ізраїлю. Фото: АР/Peter Morgan

Компанія Google звільнила 28 працівників, які брали участь у сидячих протестах. Вони протестували проти контракту з урядом Ізраїлю щодо надання послуг хмарних обчислень.

Про це 18 квітня розповідає The Verge.

У внутрішній записці Google зазначає, що "якщо ви один з небагатьох, хто має спокусу думати, що ми проігноруємо поведінку, яка порушує нашу політику, подумайте ще раз".

Звільнені працівники провели сидячі протести в офісах компанії в Каліфорнії та Нью-Йорку через контракт Google на 1,2 мільярда доларів для надання послуг хмарних обчислень з використанням інструментів штучного інтелекту, Ізраїлю. Їх звільнили в середу ввечері після того, як поліція заарештувала дев'ятьох осіб.

У службовій записці, розісланій у середу, 17 квітня, керівник відділу глобальної безпеки Google Кріс Ракоу заявив, що "подібній поведінці не місце на нашому робочому місці, і ми не будемо її терпіти".

Компанія також стверджує, що провела "індивідуальне розслідування", яке призвело до звільнення, і продовжить розслідування та "вживатиме потрібних заходів".

Водночас група No Tech for Apartheid ("Ні технологіям для апартеїду"), яка й організовувала протест, заявила, що це "кричущий акт відплати". А також вони заперечили версію подій Google, заявивши, що компанія звільнила людей, які безпосередньо не брали участі.

"За три роки, що ми організовуємо акції протесту проти проєкту Nimbus, ми так і не почули від жодного керівника про нашу стурбованість. Працівники Google мають право на мирний протест щодо умов нашої праці. Ці звільнення були явно помстою", — йдеться у заяві групи.

Працівники Google критикували контракт із 2021 року, але після нападу ХАМАС на Ізраїль та подальше загострення конфлікту протести теж посилилися. Організація Justice Speaks опублікувала заяву протестувальників, які зазначають, що, надаючи хмарну інфраструктуру та інструменти ШІ ізраїльським військовим, Google "безпосередньо причетний до геноциду палестинського народу".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media