Померла Барбара Болдавін, акторка серіалів "Зоряний шлях" і "Медичний центр" — їй було 85 років

Акторка серіалів "Зоряний шлях" і "Медичний центр" Барбара Болдавін. Фото: Albert L. Ortega/Getty Images

У віці 85 років від серцевої недостатності померла Барбара Болдавін — американська акторка, що грала у серіалах "Зоряний шлях" і "Медичний центр", а також була кастинг-директоркою в шоу "Династія", "Метт Г’юстон" і "Трапер Джон, доктор медичних наук".

Про це повідомляє The Hollywood Reporter.

Болдавін померла 31 березня від застійної серцевої недостатності у своєму будинку на Мангеттен-Біч у Каліфорнії, США, як повідомив The Hollywood Reporter її син Марк Д'Агоста.

Акторка зіграла роль працівниці управління фейзером Анджели Мартін у двох епізодах першого сезону серіалу NBC "Зоряний шлях" у 1966 році. У першому з них її весілля з офіцером Зоряного флоту Робертом Томлінсоном (Стівен Майнсом) під головуванням капітана Вільяма Шатнера Кірка було перервано нападом ромулян.

Потім вона повернулася до ролі лейтенантки Лізи, зв'язківиці та судової репортерки, у фіналі серіалу — 24-му епізоді третього сезону, що вийшов у червні 1969 року.

Болдавін зіграла медсестру Голмбі в 51 епізоді протягом останніх шести сезонів (1970–1976) "Медичного центру", знятого CBS, де головні ролі виконали Чед Еверетт і Джеймс Дейлі. Також вона зіграла іншу персонажку в першому сезоні.

У 1980-х роках Болдавін працювала у відділах кастингу таких шоу, як "Гаген" — серіал Еверетта, продовження "Медичного центру" — Square Pegs ("Квадратні кілочки") Метта Г'юстона, "Династія", "Шукач загубленої любові" і "Трапер Джон, доктор медичних наук".

Вона народилась 18 жовтня 1938 року у Квінсі, штат Массачусетс, США. Балдавін почала зніматися акторством під час навчання в коледжі Ель Каміно в Торрансі, штат Каліфорнія, а також в Інституті Лі Страсберга.

Вона також з’явилася в епізодах проєктів "Сиром'ятна шкіра", "Утікач", "Інсайт", "Коломбо", "Меннікс", "Адам-12", "Тома", "ФБР", "Макміллан і дружина" "Бронк", "Баретта", "Барнабі Джонс", "Ангели Чарлі", "Острів фантазій", "Вегас" та в інших.

Про серіал "Зоряний шлях"

"Зоряний шлях" (Star Trek) — науково-фантастичний серіал у жанрі космічної опери. Започаткував франшизу Джин Родденберрі. "Зоряний шлях" швидко став популярним.

Події серіалу відбуваються в майбутньому, де людство починає активне дослідження і колонізацію галактики. Зустрічаючи численні інші цивілізації, дослідники галактики знаходять нові пригоди і розширюють межі людського пізнання під девізом "Сміливо іти туди, де не ступала нога людини".

Піолтну серію "Клітка" випустили 27 листопада 1964 року студією Desilu. Там описано пригоди екіпажу капітана Крістофера Пайка у виконанні Джефрі Гантера. Його показували тільки для обмеженого кола глядачів, серія стала відома загалу лише в 1988-му.

Наступні епізоди зображали експедицію "Ентерпрайзу" під командуванням Джеймса Кірка. Під час першої трансляції серіал не мав великої популярності, проте з часом, протягом наступних показів, здобув статус культового.

Серіал знаний за кінематографічними новаціями, тоді залучили міжнародну команду головних героїв. У "Зоряному шляху" зіграли такі актори, як Вільям Шетнер, Леонард Німой і Дефорест Келлі.

Серіал готували до закриття після невдалих пказників другого сезону, проте його продовжили на прохання глядачів. Деякі епізоди серіалу опублікували аж у 2016 році. загалом у трьох сезонах є близько 80 серій.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media