Фестиваль-конкурс "Водограй" до дня народження Івасюка: що варто знати

. Фото: mykolaichukcentre/Instagram

У Чернівцях у березні проведуть фестиваль-конкурс "Водограй" (VodograyFest), присвячений 75-річчю від дня народження Володимира Івасюка. Заявки на участь приймають до 25 лютого.

Про це повідомляють організатори.

Вони зазначають, що фестиваль є особливою триб'ют-подією, присвяченою "неперевершеному таланту та творчості" Володимира Івасюка.

"Ми зануримося в сучасне бачення творчості Володимира. Молоді виконавці, як і в далекому 1989 році, приїдуть саме в Чернівці, аби щиро і відверто відстоювати своє право на збереження української культури словами і музикою Івасюка", — розповідав раніше мер Чернівців Роман Клічук.

Хто може взяти участь

Це можуть бути учасники майже будь-якого віку (від 7 років):

  • солісти;
  • дуети;
  • тріо;
  • квартети;
  • ансамблі.

Можна виконувати твори Володимира Івасюка у класичному або у власному аранжуванні.

Для участі у фестивалі потрібне відео виступу, відзняте не раніше за вересень 2023 року, виконаного наживо (можна із супроводом чи під фонограму мінус).

Учасники змагатимуться у категоріях:

  • естрадний вокал;
  • народний вокал;
  • джазовий вокал;
  • інструментальна музика;
  • театралізована постанова.

Переможців оголосять 1 березня, а 4 березня — у день народження Івасюка — відбудеться гала-концерт та нагородження.

Призовий фонд: 100 000 грн. Організатори додають, що усі нагороди ділитимуть навпіл — 50 % переможцю або переможиці й 50 % для ЗСУ.

Заповнити заявку можна тут.

Організатори також розповіли більше про логотип фестивалю: "Це не просто символи, це шифр вишиванки, у який закладено слово «водограй», де кожен елемент символізує літеру слова. Він переповнений естетикою та символікою води".

Хто такий Володимир Івасюк

Володимир Івасюк — український композитор, співак та мультиінструменталіст (опанував кілька музичних інструментів: скрипку, фортепіано, віолончель, гітару). Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох вистав.

У 1994 році посмертно отримав Шевченківську премію.

18 травня 1979 року його знайшли повішеним у Брюховецькому лісі під Львовом. Офіційна версія — самогубство. Однак вона викликала сумнів громадськості.

Згідно з неофіційною версією: Івасюка вбили органи КДБ за наказом вищого керівництва СРСР.

Похорон Володимира Івасюка 22 травня 1979 року у Львові перетворився на масову акцію протесту проти радянської влади.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media