На стримінгах виявили понад мільйон "підроблених" треків: серед них пісні Леді Гаги, Джастіна Бібера та Coldplay

Леді Гага під час виступу в Лас-Вегасі, 31 серпня 2023 року. Фото: Kevin Mazur/Getty Images for Park MGM Las Vegas

Компанія Pex провела дослідження стримінгових сервісів у листопаді 2023 року і виявила понад мільйон модифікованих версій відомих пісень. Це переважно пришвидшені або сповільнені треки, які часто збирають велику кількість прослуховувань.

Про це повідомляє Music Business Worldwide.

Публікування цих "підроблених" треків створює серйозні проблеми, оскільки вони не мають легального ліцензування від артистів, що призводить до порушень авторських прав і втрати роялті оригінальних виконавців.

Популярні пісні на кшталт Without Me від Hasley, Something Just Like This від Coldplay та треки The Chainsmokers, а також Beauty and a Beat від Justin Bieber та Nicki Minaj, зазнали таких модифікацій. Також пришвидшена версія пісні Леді Гаги Bloody Mary має 25 мільйонів прослуховувань. Торік під цю пісню записували відео з танцем головної героїні серіалу "Венздей".

Також у дослідженні зазначалось, що існує інша проблема, яку важче регулювати, — використання штучного інтелекту для створення композицій з використанням голосів відомих артистів.

Генеральний директор Pex Расті Турек вважає, що оскільки існує попит на такі модифіковані треки, люди мають мати доступ. Водночас Spotify, Apple Music та інші платформи мають вживати заходів для розв'язання цієї проблеми в юридичній площині. Пропонується введення санкцій проти дистриб'юторів, які продають модифіковані треки, допомагаючи захистити права оригінальних виконавців.

Стримінг і ШІ

Раніше керівник Spotify Деніел Ек заявив, що платформа не заборонить контент, створений штучним інтелектом. Ця заява з'явилася після інциденту, коли зі стримінгу вилучили трек, зроблений з точних копій голосів відомих музикантів, таких як Дрейк і The Weekend.

Деніел Ек, в коментарі BBC сказав, що технологія має право на існування у створенні музики, але штучний інтелект не може використовуватися для того, щоб видавати себе за живих виконавців без їхньої на те згоди.

Ситуація з використанням штучного інтелекту в музиці викликає численні дискусії та питання щодо авторських прав, етики та майбутнього музичної індустрії. Ключовим аспектом в цій царині стає розмежування між використанням ШІ як інструмента для творчості та порушенням авторських прав.

Авторка: Яна Качковська

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media