На Берлінському кінофестивалі відбудеться прем'єра короткометражки від режисера українського походження: про що фільм

Кадр із короткометражного фільму "Образа" Гліба Осатинського. Фото: Internationale Filmfestspiele Berlin

У програмі 74-го Берлінського міжнародного кінофестивалю буде короткометражна стрічка "Образа" Гліба Осатинського. Це американський режисер українського походження.

Стрічка є в програмі кінофестивалю.

Берлінський фестиваль організовує світову прем'єру короткометражного кіно. Сам фільм зняли спільно Сполучені Штати та Литва у 2023 році. На "Берлінале" стрічка увійде в конкурсну програму Generation 14plus.

Generation Kplus і Generation 14plus — дві конкурсні програми Берлінського кінофестивалю, що показують сучасне кіно, яке досліджує життя та світ дітей і підлітків. Фільми, які потрапляють у ці дві програми, показують молодь серйозно і демонструють світ очима молодшого покоління. У цих номінаціях змагаються художні, документальні та анімаційні роботи.

На сайті режисера є анотація до стрічки:

Яша бунтує проти влади, але в радянській Україні 1990-х років одні опозиційні сили небезпечніші за інші. Коли Яша вже на межі, імпульси штовхають його у прірву непоправного.

Режисер прокоментував у себе на Facebook те, що його робота потрапила на "Берлінале":

"Я дуже радий повідомити, що фільм «Образа» їде на Берлінський міжнародний кінофестиваль 2024 року! Перші короткометражки оголошені сьогодні. Це була моя мрія, і тепер вона здійснилася. Я хочу подякувати своїй родині, друзям і всім, хто зробив цей фільм можливим. Дякую за вашу дивовижну підтримку та віру в мій проєкт", — написав Осатинський.
Режисер Гліб Осатинський, Нью-Йорк, США, 7 червня 2019 року. Фото: Gleb Osatinski/Facebook

Про Гліба Осатинського

Гліб Осатинський — режисер і сценарист. Він народився в Харкові, де закінчив Політехнічний університет за спеціальністю "Фізика". У 1994 році, коли йому було 22 роки, він із сім'єю переїхав до США. Закінчив Нью-Йоркський університет за спеціальністю "Комп'ютерні науки та фінанси". Понад 10 років працював фінансовим аналітиком, а потім вирішив змінити фах і стати кінорежисером.

Його фільм "Кількісно визначене Я" був номінований як найкращий розповідний короткометражний фільм на кінофестивалі у Вудстоку, отримав нагороду Programmers Award на кінофестивалі Sidewalk Film Festival та нагороду Runner UP на Бостонському кінофестивалі. Його також показували на телеканалі ARTE у Франції та Німеччині.

Короткометражка Checkmate ("Шах і мат") перемогла у конкурсі REEL13. Інша робота "Батько" була номінована на нагороду "Золотий дракон" Краківського кінофестивалю 2020 року.

Про "Берлінале"

Берлінський міжнародний кінофестиваль — міжнародний кінофестиваль категорії А, який вважають одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу у сфері кіно. Відбувається щороку з 1951-го в лютому.

Близько 400 фільмів презентують у різноманітних секціях. Враховуючи понад 230 тисяч проданих квитків і близько 430 тисяч глядачів (серед них і фахівці у цій сфері), "Берлінале" називають найбільш відвідуваним фестивалем світу.

У 2024 році "Берлінале" відбуватиметься з 15 по 25 лютого. Повну програму фестивалю можна буде переглянути на сайті 6 лютого 2024 року, а поки організатори оприлюднюють її частинами.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media