В український кінопрокат виходить фільм — переможець "Берлінале-2023"

Афіша фільму "На Адаманті" режисера Ніколя Флібера. "Планета Кіно"

У кінотеатрах Києва та Львова з 2 листопада в прокаті з'явиться документальна стрічка "На Адаманті" французького режисера Ніколя Філібера. У лютому 2023 року фільм здобув головну нагороду Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Сюжет стрічки розгортається в психіатричній лікарні "Адамант". Це унікальний лікувальний центр: плавуча споруда, розташована на Сені в самому центрі Парижа. Заклад приймає дорослих, які страждають на психічні розлади, пропонуючи їм вид догляду, який вкорінить їх у часі та просторі й допоможе їм відновитися.

Працівники "Адаманту" пропонують пацієнтам консультації та арттерапію за допомогою музики, літератури, кіно, живопису тощо.

Головне завдання команди закладу — "протистояти знелюдненню психіатрії".

Прокат триватиме з 2 по 5 листопада у "Планеті кіно" у ТРЦ Forum (Львів) та ТРЦ Blockbuster Mall (Київ). У столичному кінотеатрі "Жовтень" фільм показуватимуть до 8 листопада.

Ніколь Філібер — французький режисер, номінант премії BAFTA й лауреат премій Європейської кіноакадемії та "Сезар".

Про "Берлінале"

Берлінський міжнародний кінофестиваль — міжнародний кінофестиваль категорії А, який вважають одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу в сфері кіно. Проходить щорічно в лютому з 1951 року.

Близько 400 фільмів презентують у різноманітних секціях. Враховуючи понад 230 000 проданих квитків і близько 430 000 глядачів (серед них і фахівці у даній сфері), "Берлінале" називають найбільш відвідуваним фестивалем світу.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media