Журі Букерівської премії 2024 очолить британський письменник Едмунд де Ваал, а у складі — продюсер Нітін Сoyні, який долучився до запису пісні "Ой, у лузі червона калина" від Pink Floyd.
Новий склад журі опублікували на офіційному сайті премії.
Нітін Сoyні — продюсер, композитор, автор пісень. Він записав кілька альбомів і понад 70 кіно- і телефільмів, серед яких екранізації "Опівнічних дітей" Салмана Рушді, лауреата Букерівської премії 1981 року, та "Тезки" Джхумпи Лахірі, номінантки на премію.
Соуні належить до правління багатьох благодійних організацій, зокрема Complicité. Протягом останніх чотирьох років він був головою PRS Foundation — британського органу, що фінансує нову музику та розвиток талантів.
Його останній альбом IDENTITY для Warner Music вийшов у жовтні 2023 року. Також Соуні став кавалером ордена Британської імперії на новорічній церемонії нагородження 2019 року.
У 2022 році разом із гуртом Pink Floyd записав трек Hey Hey Rise Up ("Гей, гей, розвеселимо") на пісню Січових Стрільців "Ой, у лузі червона калина" на честь України. У записі використали вокал українського музиканта Андрія Хливнюка з гурту "Бумбокс". Сам Соуні зіграв на клавішних.
За два дні вона очолила чарти iTunes у 25 країнах світу.
Журі очолить британський письменник Едмунд де Ваал. Серед його найвідоміших книжок — The Hare with Amber Eyes ("Заєць із бурштиновими очима", її немає в українському перекладі), яка розповідає про історію єврейської банкірської родини Ефруссів із міста Бердичів.
Також у складі журі 2024 року:
- Сара Коллінз — британська письменниця з Кайманових островів та Ямайки. Авторка роману "Сповідь Френні Ленгтон", який здобув премію Costa First Novel Award у 2019 році, став бестселером Times, був перекладений більш ніж 15 мовами.
- Юнь Лі — американська письменниця китайського походження. Авторка 11 книжок, її романи та оповідання перекладені більш ніж 20 мовами світу. Серед відзнак та нагород — стипендія Мак-Артурата та грант Гуггенгайма, премії Short Story Award, Guardian First Book Award, the PEN/Faulkner Award та інші.
- Джастін Джордан — британська журналістка, редакторка відділу художньої літератури в The Guardian. Вона є членкинею академії Writers' Prize, раніше була в журі премій Guardian First Book Prize, 4thWrite Short Story Prize та Costa Novel Award.
Що відомо про Букерівську премію
Букерівська премія (The Man Booker Prize) — одна з найпрестижніших літературних премій англомовного світу й світу загалом. Перше вручення відбулося 1969 року.
Спочатку формується довгий список із 20–25 книг, потім — короткий з шести. Переможця або переможницю оголошують у жовтні, вони отримують 50 тисяч фунтів стерлінгів, а інші п'ять фіналістів — по 2500.
На Букерівську премію художньої літератури можуть претендувати твори письменників будь-якої національності, написані англійською мовою та опубліковані у Великій Британії чи Ірландії.
Минулого року в журі Букерівської премії був перекладач з української мови Уям Блекер. У 2023 році Букерівську премію отримав ірландський письменник Пол Лінч.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media