"Вік червоних мурах", "Червоний голод", "Ангел на ймення грушка": книжки про Голодомор, які варто прочитати

Фото: Суспільне Вінниця

Виконувачка обов’язків музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак радить у інтерв'ю Суспільне Культура прочитати книжки, які розкривають важливі аспекти висвітлення Голодомору.

  • "Вік червоних мурах" Тані П'янкової.

"Вона дуже сильно вразила своєю реалістичністю. Мабуть, кращої художньої книги немає. Хочу вклонитися авторці, яка сама з Івано-Франківської області, але заглибилася в події, що відбуваються у селі на околиці Полтави. Вона вивчила діалект і використовує живу полтавську мову; досконало вивчила передумови Голодомору та малесенькі аспекти, які ми знаємо з розмов зі свідками, — і використала все у романі. Твір страшний, але про Голодомор нічого немає веселого чи легкого", — ділиться враженнями Гасиджак.

  • Енн Епплбом "Червоний голод" — це публіцистична книжка.

"Вона допомагає розкласти в голові все по полицях, щоб зрозуміти, чим був Голодомор", — коментує свій вибір Леся Гасиджак.

За її словами, це дуже тонке та делікатне видання у форматі "бабуся розказує онучці історію". Вона наголошує, що видавництво "Свічадо" мало ще одну збірку, яку опублікувало 10 років тому — збірку оповідань "Хлібчик для ангела".

Також виконувачка обов'язків музею Голодомору-геноциду називає такі книжки: "Там, де тече Ятрань" авторки Марії Правди, книгу-комікс "П'ять колосків", а також видання "Скриня" Катерини Єгорушкіної.

Леся Гасиджак також наголошує на тому, що важливо перечитувати класику, зокрема твори Уласа Самчука.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media