У Києві тимчасово заборонили створювати нові мурали

Написи на муралі Євгенії Фуллен на Січових Стрільців, проти якого протестують містяни. Фото: donttakefake/Instagram

У столиці 23 листопада ввели тимчасову заборону на створення нових стінописів. Вона триватиме, поки Київська міська рада розробляє прозорий та відкритий механізм погодження ескізів муралів.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Розробити положення про порядок створення муралів мають за три місяці. За рішення проголосувало 75 депутатів.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, ініціаторка проєкту рішення Євгенія Кулеба, чинне законодавство України та нормативні документи місцевих рад наразі детально не врегульовують питання погодження відповідними органами створення муралів на житлових та нежитлових будівлях, інших спорудах.

У Києві тимчасово заборонено створювати нові мурали. Фото: Facebook Женя Кулеба

Мурали в Києві: події, що передували

Через кілька гучних історій з київськими муралами містяни створили петицію про розроблення прозорої процедури погодження стінописів. Комісія з питань збереження та захисту культурної спадщини 30 жовтня підтримала петицію.

Каталізатором невдоволення хаотичними муралами в Києві стала робота Євгенії Фуллен, яку вона почала малювати на будинку з охоронним статусом на Січових Стрільців, 31, що в Шевченківському районі.

Незавершений мурал Євгенії Фуллен. Фото: Анна-Марія Кучеренко/Facebook

За словами авторки, концепція цього муралу — це вдячність Франції за їхню військову підтримку України. На стінописі зображена закохана пара на фоні Парижа, чоловік тримає жінку над урвищем, поруч із ними — пелікан з дитинчам.

Новий мурал назвали "несмаком" обурені місцеві жителі. Його також розкритикувала депутатка Київської міської ради Євгенія Кулеба і написала, що створення муралу не погоджувала місцева влада.

Написи на муралі на Січових Стрільців, 31. donttakefake/Instagram

Згодом депутатка Київради Ксенія Семенова повідомила, що мурал на Січових Стрільців зафарбують коштом авторки. "Консультативна комісія Департаменту охорони культурної спадщини вирішила зобов'язати Євгенію Фуллен зафарбувати мурал на вул. Січових Стрільців (Артема) своїм коштом", – написала вона.

Однак Фуллен почала малювати той самий мурал на Виноградарі в Києві, на будівлі архітектора-модерніста Едуарда Більського — і там також стикнулася з критикою.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media